Elektroisolu Tábor získali významní belgičtí investoři

Největší světový zpracovatel slídy, belgická společnost Compagnie Royale Asturienne des Mines Brusel, se stala novým vlastníkem Elektroisoly Tábor. Ta jako jedna ze tří firem v Evropě zvládá kompletní zpracování slídy a už dlouho proto byla vyhledávaným cílem zahraničních investorů. Belgičané ve firmě, patřící...

Největší světový zpracovatel slídy, belgická společnost Compagnie Royale Asturienne des Mines Brusel, se stala novým vlastníkem Elektroisoly Tábor. Ta jako jedna ze tří firem v Evropě zvládá kompletní zpracování slídy a už dlouho proto byla vyhledávaným cílem zahraničních investorů.

Belgičané ve firmě, patřící dříve čtyřem fyzickým osobám, získali sto procent.

Obě firmy vyrábějí a prodávají izolační materiál na slídové bázi. Zatímco Elektroisola je podle deníku silnější ve zpracování slídy na elektroizolace, Royale Asturienne zase v jejím použití na žárových izolacích.

Předpokládá se, že dojde k přesunu části specializovaných výrob z Belgie do Čech a naopak, aby se optimálně využily společné kapacity. Na trhu však budou obě firmy i nadále vystupovat pod svým jménem, dojde však k těsnému obchodnímu propojení.

Podle generálního ředitele táborské firmy Libora Kuchaře bude celkový model spolupráce s Belgičany hotový po prázdninách.

Elektroisola, která vedle žárových izolací vyrábí i vysokonapěťové izolace, vyváží tři čtvrtiny své produkce. Se 165 zaměstnanci loni vytvořila obrat 227 milionů korun.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...