Ve Španělsku vzniká fúzí nová evropská stavební dvojka

Čtvrtá největší stavební společnost ve Španělsku ACS SA se dohodla na fúzi s konkurenční Grupo Dragados SA. Hodnota fúze, která bude mít formu výměny akcií, bude 2,1 miliardy eur. Spojením vznikne největší stavební společnost v zemi a druhá největší v Evropě podle tržní kapitalizace, vyplývá z dnešního prohlášení...

Čtvrtá největší stavební společnost ve Španělsku ACS SA se dohodla na fúzi s konkurenční Grupo Dragados SA. Hodnota fúze, která bude mít formu výměny akcií, bude 2,1 miliardy eur. Spojením vznikne největší stavební společnost v zemi a druhá největší v Evropě podle tržní kapitalizace, vyplývá z dnešního prohlášení firem.

ACS již v současnosti vlastní 33,5 procenta akcií Dragados. K dokončení fúze by mělo dojít do konce letošního roku. ACS nabídla za každých 68 akcií Dragados 33 vlastních akcií, což odpovídá hodnotě kolem 18,4 eura za akcii. To je o 2,7 procenta více, než činila středeční závěrečná cena akcií firmy Dragados.

Nová společnost bude mít tržní kapitalizaci 5,5 miliardy eur a bude tak druhou největší stavební firmou v Evropě po francouzské Bouygues. Celkový obrat kombinované skupiny se v letošním roce bude pohybovat kolem 10,8 miliardy eur, což je o devět procent více než v roce 2002, a do roku 2007 se má obrat zvyšovat o pět až deset procent ročně. Zisk na akcii by měl růst v průměru o deset až 15 procent ročně, napsala agentura Reuters.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...