Firma Baumit loni zvýšila tržby o čtvrtinu na 1,13 miliardy Sk

Výrobce stavebních hmot Baumit Slovensko, který obhospodařuje závody v Rohožníku (okres Malacky) a Lietavské Lúčce (okres Žilina) vykázal loni tržby 1,134 miliardy slovenských korun. Ve srovnání s předchozím rokem jde o 25procentní nárůst. Informoval o tom vedoucí marketingu Baumitu Tomáš Sepp. Výši zisku ale neuvedl...

Výrobce stavebních hmot Baumit Slovensko, který obhospodařuje závody v Rohožníku (okres Malacky) a Lietavské Lúčce (okres Žilina) vykázal loni tržby 1,134 miliardy slovenských korun. Ve srovnání s předchozím rokem jde o 25procentní nárůst. Informoval o tom vedoucí marketingu Baumitu Tomáš Sepp. Výši zisku ale neuvedl.

"Firmě se daří také letos, když za prvních pět měsíců zaznamenala obrat 455,4 milionu korun a meziročně si polepšila o 14 procent," uvedl Sepp. Export se na tržbách podílí zhruba 15 procenty.

Firma loni investovala do strojů a modernizace provozu přibližně 130 milionů korun. V závodě Lietavská Lúčka modernizovala sklad a laboratoř. V Rohožníku postavila nové zásobníky materiálů.

Rohožník loni vyrobil přes 230.000 tun suchých omítkových směsí, Lietavská Lúčka 60.000 tun. Na výrobě a chodu závodů se podílelo 140 zaměstnanců.

Baumit Slovakia patří do rakouské skupiny Baumit Wopfinger. Ta je součástí koncernu Schmid Industrieholding, který měl loni obrat 500 milionů eur.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...