Chemopetrol BM prodal linku asfaltových pásů německému Vedagu

A.s. Chemopetrol BM, stoprocentní dceřiná firma tuzemského producenta petrochemických výrobků Chemopetrol, prodala linku na výrobu hydroizolačních asfaltových pásů německému koncernu Vedag. Linku bude provozovat dceřiná Vedag-ČR, která ji převzala i s 38 zaměstnanci, informoval ředitel Chemopetrolu BM Petr Polák. Výši...

A.s. Chemopetrol BM, stoprocentní dceřiná firma tuzemského producenta petrochemických výrobků Chemopetrol, prodala linku na výrobu hydroizolačních asfaltových pásů německému koncernu Vedag. Linku bude provozovat dceřiná Vedag-ČR, která ji převzala i s 38 zaměstnanci, informoval ředitel Chemopetrolu BM Petr Polák. Výši kontraktu nezveřejnil.

Vedag odkoupil kromě linky i technologii, výrobní halu a administrativní budovu. Součástí transakce je i pronájem pozemků v areálu Chemopetrolu na 15 let s opcí na dalších 30 let.

"Do výstavby výrobní haly a pořízení linky a technologie jsme před třemi roky investovali asi 170 milionů korun. Záměrem Vedagu je vyčlenit na zdokonalení současného zařízení dalších zhruba 20 až 25 milionů korun," uvedl Polák.

Vedag se zabývá výrobou a prodejem hydroasfaltových a hydroizolačních pásů a fólií, určených pro tuzemský i zahraniční trh. V Praze, Olomouci a Litvínově zaměstnává na 70 lidí.

Po odprodeji výrobní linky zajišťuje Chemopetrol BM s 29 pracovníky pro mateřskou firmu interní poštovní služby, výrobu sodové vody, provozuje centrální silniční váhu, prodejnu přebytku produkce a pohotovostní vozový park. "Záměrem je postupně převést tyto činnosti zpět pod Chemopetrol, kam přejdou i všichni zaměstnanci," doplnil Polák.

V litvínovském průmyslovém areálu sídlí kromě Chemopetrolu, České rafinérské a Kaučuku Kralupy dalších 170 obslužných externích firem a 23 společností se zahraniční účastí.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...