Firma Lafarge zdvojnásobila zisk

Společnosti Lafarge Cement, přednímu českému výrobci cementu, v pololetí meziročně vzrostl zisk z loňských 30 milionů na 62 milionů korun. Tržby ve stejném období poklesly z 577 milionů na 499 milionů korun. Řekl ředitel pro vnější vztahy firmy Josef Šulc. Pokles tržeb je podle Šulce důsledkem cenové války v...

Společnosti Lafarge Cement, přednímu českému výrobci cementu, v pololetí meziročně vzrostl zisk z loňských 30 milionů na 62 milionů korun. Tržby ve stejném období poklesly z 577 milionů na 499 milionů korun. Řekl ředitel pro vnější vztahy firmy Josef Šulc.

Pokles tržeb je podle Šulce důsledkem cenové války v sousedním Německu, kam Lafarge vyváží zhruba 40 procent své produkce. Německé cementárny navíc vozí levný cement přes hranice. "Museli jsme jít s cenami dolů, abychom neztratili zákazníky," vysvětlil Šulc. Bitva trvá na německém trhu od počátku loňského roku. Lafarge Cement se proto soustředil na české zákazníky. Objem produkce na domácím trhu meziročně stoupl o šest procent.

Ve druhém poletí očekává společnost stejný trend, jaký panuje na trhu dnes. Nadále se zaměří na snižování nákladů, a to zavedením alternativních paliv. Propouštění se bude týkat pouze jedinců.

Společnost zaměstnává nyní 200 lidí. Kapacitu cementárny využívá zhruba z 60 procent. Po prodeji podílu ve společnosti Lafarge Kamenivo a Čerpání Betonu ukončila firma v závěru roku 2002 likvidaci společnosti Zemmentwerke Kirchbichl.

Hlavními akcionáři společnosti jsou francouzská společnost Société de Développement Industriel Lafarge S.A. se 69,1 procenta a rakouská Lafarge Perlmooser AG s 25,3 procenta akcií.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...