První ročník soutěže Stavba roku 2002

Celkem 21 staveb přihlásili investoři ze Zlínska do prvního ročníku soutěže Stavba roku 2002. V nejobsazenější kategorii staveb občanské vybavenosti a bytové stavby zvítězil luhačovický dům Dušana Jurkoviče. Radnice ve Valašském Meziříčí obdržela diplom za zrekonstruovaný zimní stadion. "I když jsme neobsadili...

Celkem 21 staveb přihlásili investoři ze Zlínska do prvního ročníku soutěže Stavba roku 2002. V nejobsazenější kategorii staveb občanské vybavenosti a bytové stavby zvítězil luhačovický dům Dušana Jurkoviče. Radnice ve Valašském Meziříčí obdržela diplom za zrekonstruovaný zimní stadion.

"I když jsme neobsadili jedno z čelních míst, můžeme říci, že jsme se zúčastnili a čestně bojovali," prohlásil při přebírání cen starosta Valašského Meziříčí Jiří Kubeša (ODS).

Podle představitelů města bude ale nutné zvážit rozdělení kategorií. "Není možné, aby do jedné skupiny spadaly stavby škol a rekonstrukce památek a zimního stadionu," míní místostarosta Bohdan Mikušek (KDU-ČSL). Podle organizátora soutěže Přemka Elšíka se kategorie určitě změní. "Jak, o tom začne jednat přípravná komise až v podzimních měsících," uvedl.

Valašskomeziříčská radnice nyní nemá přebytečné peníze na rekonstrukce starých objektů nebo na nové stavby. Do příštího ročníku chce přihlásit nedávno otevřený pavilon domu s pečovatelskou službou.

Rekonstrukce zimního stadionu ve Valašském Meziříčí začala loni v březnu a skončila v říjnu. Zahrnovala zastřešení, modernizaci ledové plochy, úpravu šaten a přístavbu kuželny. Náklady ve výši 73 milionů korun město v převážné míře uhradilo ze svého rozpočtu. Místní společnost Deza přispěla na opravy pět milionů korun, zbývajících 3,5 milionu korun získalo město od státu.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...