Nová výstavba domů v USA v říjnu nabrala tempo

Nová výstavba domů v USA v říjnu nabrala tempo. Počet staveb, jejichž výstavba se zahájila, vzrostl o 6,4 procenta, což je nejvyšší tempo od loňského prosince. Vývoj byl lepší, než ekonomové očekávali. Kupující využívali nízkých úrokových sazeb, uvedlo americké ministerstvo obchodu. Počet domů, které se začaly v...

Nová výstavba domů v USA v říjnu nabrala tempo. Počet staveb, jejichž výstavba se zahájila, vzrostl o 6,4 procenta, což je nejvyšší tempo od loňského prosince. Vývoj byl lepší, než ekonomové očekávali. Kupující využívali nízkých úrokových sazeb, uvedlo americké ministerstvo obchodu.

Počet domů, které se začaly v říjnu stavět, v ročním přepočtu dosáhl 2,027 milionu. Zářijový údaj ministerstvo revidovalo nahoru na 1,905 milionu. Říjnový nárůst tak smazal propad o 5,6 procenta z předchozího měsíce. Analytici odhadovali říjnový údaj na 1,975 milionu, uvedla agentura Reuters.

Indikátor důvěry v odvětví přesto nečekaně klesl. Počet stavebních povolení se snížil o 0,7 procenta na 1,984 milionu, když analytici čekali rovné dva miliony povolení.

Americká asociace hypotečních bank zveřejnila, že se počet nových žádostí o hypotéky na nákup domů za minulý týden zvýšil, protože se splácení úvěrů zrychlilo díky relativně stagnujícím úrokům u dlouhodobých hypoték.

Úroková sazba u třicetiletých hypoték bez započtení poplatků dosáhla v průměru 5,70 procenta. Proti předchozímu týdnu se tak zvýšila o 0,01 procentního bodu, ale meziročně je vyšší jen o 0,06 procentního bodu, napsala agentura Reuters.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...