Orco Property hodlá uvést své akcie na pražskou burzu

Lucemburská realitní společnost Orco Property Group, která se koncem loňského roku stala majitelem české developerské společnosti IPB Real, chce uvést své akcie a obligace na pražskou burzu. Firma ve svém sdělení uvedla, že si od vstupu na burzu slibuje v budoucnu nové finanční zdroje. "Firma uvedla, že požádá...

Lucemburská realitní společnost Orco Property Group, která se koncem loňského roku stala majitelem české developerské společnosti IPB Real, chce uvést své akcie a obligace na pražskou burzu. Firma ve svém sdělení uvedla, že si od vstupu na burzu slibuje v budoucnu nové finanční zdroje.

"Firma uvedla, že požádá burzu o registraci 4,62 milionu svých akcií, které se nyní obchodují na západoevropském trhu Euronext. Rovněž bude žádat o povolení obchodovat zde s obligacemi konvertibilními na akcie se splatností v roce 2011.

"Věříme, že díky vstupu na pražskou burzu se domácí investoři s naší firmou lépe seznámí, což by mohlo v budoucnu uvolnit nové finanční toky směrem k naší společnosti," uvedl ve sdělení viceprezident Orco Property Arnaud Bricout.

Orco Property Group patří k významným investorům, developerům a správcům majetku na trhu nemovitostí ve střední Evropě. Skupina vlastní a spravuje portfolio v hodnotě 200 milionů eur (6,3 miliardy korun). Na českém trhu nemovitostí společnost působí od roku 2001 a loni koupila za 417 milionů korun developerskou společnost IPB Real, která patří k předním stavitelům bytů v České republice.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...