Město Praha chce zjednodušit územní plán

Pražský magistrát hodlá zjednodušit územní plán města, který určuje, jak mohou být využity jednotlivé plochy. Nyní se rozlišuje téměř pět desítek účelů, do budoucna by se měl jejich počet snížit, řekl primátorův náměstek Jan Bürgermeister (ODS). Nynější plán platí čtyři roky a magistrát už projednával skoro...

Pražský magistrát hodlá zjednodušit územní plán města, který určuje, jak mohou být využity jednotlivé plochy. Nyní se rozlišuje téměř pět desítek účelů, do budoucna by se měl jejich počet snížit, řekl primátorův náměstek Jan Bürgermeister (ODS).

Nynější plán platí čtyři roky a magistrát už projednával skoro tisícovku žádostí o jeho změnu. Přitom je jedno, zda jde o možnost výstavby rodinného domu na malé parcele, nebo o změnu využití rozsáhlého území, podotkl náměstek. V budoucnu by se měly podrobně projednávat jen podstatné úpravy plánu, dodal.

Nyní město zahajuje projednávání šesté vlny změn plánu. Budou do ní zahrnuty podněty, které žadatelé doručí do konce dubna.

Bürgermeister doufá, nynější kolo bude v současné podobě poslední. Zjednodušení územního plánu by mělo být do roka hotové. Plán by měl po těchto úpravách lépe vyhovovat záměrům města, vlastníků pozemků i investorů, dodal.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...