Stabilní růst a ambice Media Online před vstupen do EU

Stabilní růst a ambice Media Online před vstupen do EU

Společnost Media Online s. r. o., působící na našem mediálním trhu prostřednictvím svého nejvýznamnějšího produktu, portálu TVUJDUM.CZ, již šest let, nedávno zveřejnila svoje výsledky za rok 2003 včetně některých údajů za první čtvrtletí roku 2004. Čísla svědčí o stabilitě vzrůstajícího trendu, který společnost...

Společnost Media Online s. r. o., působící na našem mediálním trhu prostřednictvím svého nejvýznamnějšího produktu, portálu TVUJDUM.CZ, již šest let, nedávno zveřejnila svoje výsledky za rok 2003 včetně některých údajů za první čtvrtletí roku 2004. Čísla svědčí o stabilitě vzrůstajícího trendu, který společnost nastolila v předchozích letech a který průběžně obohacuje řadou novinek.

Počet čtenářů portálu TVUJDUM.CZ stabilně roste. V roce 2003 dosáhla průměrná měsíční návštěvnost 157 tisíc unikátních osob s rekordem 240 tisíc. Počet přečtení článků v jednom měsíci stoupl na více než 130 tisíc a počet minut strávených na portálu se pohyboval kolem jednoho miliónu měsíčně. Růst je důsledkem jak větší informovanosti a kladných zkušeností návštěvníků s kvalitou a aktuálností portálu i s různými bonusy, tak i rozmanitosti nabídek firem, o kterých TVUJDUM.CZ informuje či které zde inzerují. Zde rostl zejména segment malých a středních firem, velké nadnárodní podniky spíše stagnují, resp. omezují své rozpočty na reklamu. Výnosy společnosti za rok 2003 tak dosáhly částky 12 mil. Kč.

„U těchto hodnot se však nechceme zastavovat,“ prozradil nám ředitel generální společnosti Media Online s. r. o. Ladislav Semetkovský. „Již v prvním čtvrtletí 2004 vzrostl segment malých a středních firem o 300 %. Výnosy stouply vzhledem k prvnímu čtvrtletí minulého roku o 28 % a pouze v České republice představují 4 milióny Kč.“ Na otázku, zda má TVUJDUM.CZ ještě možnosti dalšího rozšiřování klientely, Semetkovský odpověděl: „Potenciální internetový trh v České republice odhadujeme na 4,0 miliónu uživatelů. Přestože počet našich čtenářů narostl za srovnatelné období minulého roku o 35 %, máme stále kam růst, a proto se snažíme nabídnout našim zákazníkům to nejlepší. O našich kvalitách svědčí i to, že na trhu médií o bydlení zaujímáme s šedesáti procenty první místo.“

Dodejme, že Media Online s. r. o. prochází raketovým růstem i na Slovensku, kde ve formě portálu TVOJDOM.SK působí již tři roky, má osmdesátiprocentní podíl na internetovém trhu o bydlení a za první čtvrtletí zaznamenala růst objemu inzerce o 2 000 %. Roste i počet uživatelů sesterských portálů DEINWOHNEN.DE v Německu a DEINWOHNEN.AT v Rakousku, které jsou zatím v plenkách. V letošním roce zde Media Online s. r. o. plánuje zvýšení počtu uživatelů v těchto zemích až o 400 %.

Společnost Media Online, s. r. o. patří mezi největší poskytovatele obsahu na celosvětové síti Internet v České republice a na Slovensku. Vlajkovou loď Media Online představuje portál o bydlení, stavění a spoření TVUJDUM.CZ, TVOJDOM.SK, DEINWOHNEN.DE a DEINWOHNEN.AT, který zaujímá majoritní podíl v segmentu odborných médií o bydlení a stavebnictví v České republice, resp. na Slovensku. Zároveň strategickým zákazníkům poskytuje odborné poradenství a zázemí v oblasti e business řešení. URL: http://www.tvujdum.cz, http://www.tvojdom.sk, http://www.deinwohnen.de, http://www.deinwohnen.at.

Komentáře

Načítám komentáře...