Knižní novinky od Grady

Nakladatelství GRADA přináší nové publikace, které se vám mohou stát dobrým pomocníkem při zkrášlování zahrad, stavbě plotu nebo při přípravě něčeho dobrého k jídlu i pití z letního ovoce. Okrasné trávyAlena NovákováVydavatelství GradaPivoňkyPavel SekerkaVydavatelství GradaV této publikaci určené co nejširší...

Nakladatelství GRADA přináší nové publikace, které se vám mohou stát dobrým pomocníkem při zkrášlování zahrad, stavbě plotu nebo při přípravě něčeho dobrého k jídlu i pití z letního ovoce.

Okrasné trávy
Alena Nováková
Vydavatelství Grada
Pivoňky
Pavel Sekerka
Vydavatelství Grada
V této publikaci určené co nejširší zahradnické veřejnosti najdete nejen pravé trávy z čeledi lipnicovitých, ale i trávy nepravé neboli kyselé z čeledí sítinovitých a šáchorovitých. Seznámíte se s neobyčejně zajímavou stavbou těchto rostlin, která je tvoří tak vzdušnými, s jejich původními stanovišti, odkud k nám přišly, a především pak s praktickým návodem, jak tyto rostliny úspěšně množit, vysazovat, přezimovat a kombinovat ve výsadbách s dřevinami, cibulovinami a ostatními kvetoucími rostlinami. Součástí textu je barevná příloha.Pro pěstování pivoněk na našich zahradách hovoří mnoho důvodů. Patří mezi ně, až na výjimky, jejich dobrá odolnost vůči mrazu, chorobám a škůdcům, dlouholetost rostliny a nesporná atraktivita květů. V knize jsou uvedeny veškeré informace o výběru rostlin, správné výsadbě, nárocích na světlo, půdu, hnojení a zálivku, o způsobech množení a možnostech jejich použití. Poprvé jsou u nás představeny všechny známé druhy, s nimiž se můžeme setkat ať v přírodě, nebo v zahradách. Pro zájemce o pěstování pivoněk je tato kniha nepostradatelná. Text doplňuje barevná příloha.

98 stran, cena 98,- Kč,
tuto publikaci lze objednat zde
100 stran, cena 98,- Kč,
tuto publikaci lze objednat zde

Ploty
Jiří Šťastný
Vydavatelství Grada
Letní ovoce v kuchyni
Překlad: Zdena Svěráková
Vydavatelství Grada
Ploty nás chrání před zvědavými zraky a nevítanými návštěvníky, ale i psychicky, tím, že vymezují naše teritorium. Každý plot by měl odpovídat charakteru místa a stavby, které obklopuje. Tato kniha vás seznámí s potřebnými znalostmi o plotech – zejména s jednotlivými typy, stavbou a opravami.V této celobarevné publikaci najdete nejlepší recepty, jak snadno a rychle připravit chutné pokrmy z různých druhů ovoce a na barevných fotografiích uvidíte, jak by měl výsledek vypadat. V receptech se používají různé druhy letního ovoce: jahody, maliny, ostružiny, třešně, meruňky, broskve, borůvky, rybíz, mirabelky, nektarinky, švestky, reveň i angrešt. Dozvíte se, jak připravit ovocné nákypy, omelety, palačinky, ovocné saláty, poháry, jogurtové a tvarohové dezerty, ovocné koláče a dorty, šťávy, bowle, koktejly, ale také marmelády a džemy.

cena 59,- Kč,
tuto publikaci lze objednat zde
96 stran, cena 129,- Kč,
tuto publikaci lze objednat zde

Komentáře

Načítám komentáře...