Francouzská skupina Bouygues se vrátila ve čtvrtletí do zisku

Francouzský průmyslový a mediální konglomerát Bouygues SA vytvořil v prvním čtvrtletí čistý zisk 69 milionů eur. Za stejné období minulého roku firmě vznikla ztráta 16 milionů. Příjmy vzrostly ve většině podniků skupiny, uvedla Bouygues. Tržby skupiny se ve čtvrtletí zvýšily o šest procent na 4,63 miliardy eur....

Francouzský průmyslový a mediální konglomerát Bouygues SA vytvořil v prvním čtvrtletí čistý zisk 69 milionů eur. Za stejné období minulého roku firmě vznikla ztráta 16 milionů. Příjmy vzrostly ve většině podniků skupiny, uvedla
Bouygues.

Tržby skupiny se ve čtvrtletí zvýšily o šest procent na 4,63 miliardy eur. Aktivity konglomerátu sahají od médií přes telekomunikace po výstavbu.

Nejvíce do zisku skupiny přispěla divize stavební. Její profit dosáhl 42 milionů eur, zatímco před rokem divize uzavřela účty se ztrátou 12 milionů. Tržby divize se zvýšily o osm procent na 1,10 miliardy eur.

Telekomunikační aktivity konglomerátu zvýšily zisk více než dvojnásobně, a to na 53 milionů z 26 milionů dolarů. Tržby této divize vzrostly o 15 procent na 875 milionů. Ziskový byl i televizní kanál TF1, v němž Bouygues drží 41 procent. Ztrátový proti tomu byl podnik Colas, který staví silnice.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...