Ingstav Ostrava začal na Slovensku stavět dvě velké čističky vod

Ingstav Ostrava, člen skupiny Tchas, začal na Slovensku stavět dvě velké čistírny odpadních vod (ČOV). Na Zemplíně na východním Slovensku provede ve spolupráci se slovenskou firmou demolici staré a montáž nové čističky, v Nitře se bude na modernizaci čistírny odpadních vod podílet s dalšími třemi firmami. Na...

Ingstav Ostrava, člen skupiny Tchas, začal na Slovensku stavět dvě velké čistírny odpadních vod (ČOV). Na Zemplíně na východním Slovensku provede ve spolupráci se slovenskou firmou demolici staré a montáž nové čističky, v Nitře se bude na modernizaci čistírny odpadních vod podílet s dalšími třemi firmami.

Na jihovýchodě Zemplína začal Ingstav ve sdružení s firmou SCOPR Michalovce kompletní výstavbu nové ČOV Pavlovce a demolici staré nefunkční čističky. Součástí projektu je i rekonstrukce ČOV Michalovce a výstavba čerpací stanice Velké Kapušany. "Jde o dodávku a montáž nové technologie, která bude splňovat náročné parametry vyčištěné vody," řekla mluvčí společnosti Tchas Jana Šafaříková.

Zakázka, která přijde na více než pět milionů eur, je financována z fondů Evropské unie. Hotova by měla být v únoru 2007.

Na rekonstrukci a rozšíření další ČOV v Nitře pracuje Ingstav společně s firmami Váhostav a Královopolská RIA. Součástí zakázky, jejímž hlavním cílem je zvýšení kapacity ČOV, je výstavba nových objektů v areálu stávající čistírny. Ta je v současné době dimenzována na 15 tisíc kubických metrů odpadních vod, její reálný denní přítok však je více než 35 tisíc kubických metrů.

Polovinu nákladů projektu s celkovým rozpočtem deset milionů eur financuje Evropská unie. Po rekonstrukci bude provoz řízen automatickým režimem. "Nová čistírna výrazně přispěje k ochraně povrchových i podzemních vod v celé aglomeraci a zároveň zlepší čistotu řeky Nitry i Dunaje," upřesnila Šafaříková.

Loni měl Ingstav Ostrava zisk po zdanění 17,139 milionu korun, třikrát více než v roce 2002. Tohoto výsledku firma dosáhla zejména díky zvýšení výkonů na 733 milionů korun, což je 187 procent úrovně z roku 2002. Společnost zaměstnává 425 lidí.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...