MMR vyhlásilo soutěž v oboru kvalitní architektury bydlení

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo 3. ročník soutěže Nový domov roku 2004, která je určená pro architekty, projektanty, investory, dodavatele a developery. Účelem soutěže je podporovat kvalitní architekturu bydlení, ocenit a popularizovat stavby obytných budov. Soutěž je stejně jako loni vyhlašována ve...

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo 3. ročník soutěže Nový domov roku 2004, která je určená pro architekty, projektanty, investory, dodavatele a developery.

Účelem soutěže je podporovat kvalitní architekturu bydlení, ocenit a popularizovat stavby obytných budov.

Soutěž je stejně jako loni vyhlašována ve čtyřech kategoriích: novostavba rodinného domku, bytového domu, rekonstrukce obytné budovy a výstavba bytů v domech zvláštního určení, například s pečovatelskou službou. Stavby musejí být postavené na území České republiky a dokončené v letošním či minulém roce. Zájemci je mohou do soutěže přihlašovat od 1. do 15. září.

O výsledcích soutěže bude rozhodovat porota složená ze zástupců ministerstva a komory architektů. Výherci soutěže, jejichž jména by měli pořadatelé zveřejnit v prosinci, si mezi sebe rozdělí celkem 200 tisíc korun.

Porota bude hodnotit například architektonické řešení stavby, její začlenění do daného prostředí nebo originálnost konstrukčního řešení. Mezi kritéria hodnocení patří také provedení stavby a energetická náročnost provozu stavby.

Soutěžní podmínky a přihlášku lze získat například na stránkách www.mmr.cz, www.cka.cc nebo www.smocr.cz a sekretariátu soutěže www.rooney-bennett.cz.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...