Pozemky firmy Kras-Haka v Lesné vydražil IMOS reality za 27 mil.

Soubor pozemků a staveb v brněnské čtvrti Lesná, které patřily zkrachovalé oděvní firmě Kras-Haka, v dražbě získala společnost IMOS reality za 27 milionů korun. Pracovník dražební firmy ProKonzulta Josef Machů řekl, že o pozemky s odhadní cenou 30 milionů korun usilovali dva zájemci. Nakonec se soubor prodal za...

Soubor pozemků a staveb v brněnské čtvrti Lesná, které patřily zkrachovalé oděvní firmě Kras-Haka, v dražbě získala společnost IMOS reality za 27 milionů korun. Pracovník dražební firmy ProKonzulta Josef Machů řekl, že o pozemky s odhadní cenou 30 milionů korun usilovali dva zájemci. Nakonec se soubor prodal za vyvolávací cenu. Uvedl, že další série dražeb majetku zkrachovalé firmy Kras-Haka budou následovat na podzim.

Jednatel IMOS reality Emerich Koudelka řekl, že jako developerská organizace vyhledávají investiční příležitosti především ve stavebnictví, mezi něž pozemky na Lesné patří. Firma je koupila pro budoucí využití a chtěla by v lokalitě z větší části upřednostnit výstavbu bydlení, uvedl.

Prodej movitého a nemovitého majetku v sérii dražeb odsouhlasili správci konkurzní podstaty Kras-Haka věřitelé. Správce Vladan Vala už dříve řekl, že by chtěl do konce letošního roku v podstatě uzavřít více než dva roky trvající konkurz. Prodej majetku umožnilo ukončení veškerých majetkových sporů, které ještě na přelomu roku blokovaly činnost správce.

Hodnota draženého majetku činí podle dříve uváděných hrubých odhadů asi 80 milionů korun. Kromě pozemků na Lesné už se v rámci konkurzu na Kras-Haka vydražil podle protokolů dražební firmy přístupných na internetu například sklad v Boskovicích s vyvolávací cenou dva miliony korun za 4,15 milionu korun. Objekty firmy v Moravské Třebové s vyvolávací cenou dva miliony korun se prodaly za 4,2 milionu korun. Nepodařilo se naopak prodat část majetku Kras-Haka v Bystřici nad Pernštejnem.

Kras-Haka měl závody v Brně, Boskovicích na Blanensku, Moravské Třebové na Svitavsku a v Třešti na Jihlavsku. V době prohlášení konkurzu zaměstnával asi 1300 lidí. Výroba zůstala v podstatě jen v boskovickém závodě a v měřínské odbočce závodu Třešť, uvedl už dříve Vala. Práci v těchto závodech má asi 550 lidí. V Moravské Třebové nyní rozjíždí výrobu třebíčská firma Arrest. Do závodu již nastoupilo 12 zaměstnanců a do konce srpna by mělo v Moravské Třebové pracovat přibližně 70 lidí.

Firma Kras-Haka je v konkurzu od listopadu 2001. Konkurzní správce uznal pohledávky více než 200 věřitelů, které převyšují 400 milionů korun.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...