Růst slovenského stavebnictví v dubnu zpomalil

Stavební výroba na Slovensku stoupla v dubnu meziročně o dvě procenta, tempo růstu tak bylo pomalejší než březnových 3,4 procenta. V běžných cenách březnová stavební produkce činila 7,25 miliardy korun po březnových 6,65 miliardy Sk, informoval statistický úřad. Dubnovou stavební výrobu podle úřadu ovlivnil...

Stavební výroba na Slovensku stoupla v dubnu meziročně o dvě procenta, tempo růstu tak bylo pomalejší než březnových 3,4 procenta. V běžných cenách březnová stavební produkce činila 7,25 miliardy korun po březnových 6,65 miliardy Sk, informoval statistický úřad.

Dubnovou stavební výrobu podle úřadu ovlivnil hlavně meziroční nárůst nové výstavby, modernizací a rekonstrukcí o 7,2 procenta. "Práce na opravách a údržbě klesly o 13,3 procenta a v zahraničí o 3,8 procenta," doplnili statistici.

Za první čtyři měsíce letošního roku produkce stavebnictví meziročně stoupla o 2,4 procenta.

Stavební produkce zahrnuje výrobu, kterou podniky uskutečnily vlastními zaměstnanci a osobami pracujícími na dohodu na stavebních pracích. Kromě stavební produkce pro přímé investory údaje zahrnují také produkci pro vlastní investiční výstavbu a pro jiné dodavatele stavební produkce včetně výroby v zahraničí.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...