Izomat zvýšil prodej do ČR dvojnásobně na 80 milionů Sk

Společnost Izomat, která vyrábí tepelné, akustické a protipožární izolace, prodala v prvním pololetí letošního roku v České republice zboží za téměř 80 milionů korun. To znamenalo takřka dvojnásobné meziroční zvýšení. Řekla to Jozefína Kasanová z ekonomického oddělení firmy. Společnost měla v prvním pololetí...

Společnost Izomat, která vyrábí tepelné, akustické a protipožární izolace, prodala v prvním pololetí letošního roku v České republice zboží za téměř 80 milionů korun. To znamenalo takřka dvojnásobné meziroční zvýšení. Řekla to Jozefína Kasanová z ekonomického oddělení firmy.

Společnost měla v prvním pololetí tržby za vlastní výrobky a služby 682 milionů slovenských korun. Tržby tak ve srovnání se stejným obdobím loni vzrostly o třetinu. Hrubý zisk se zvýšil z 25 milionů na 95 milionů Sk.

"Export do ČR tvořil letos téměř 13 procent," řekla Kasanová. "U našich západních sousedů prodáváme zboží prostřednictvím naší dceřiné společnosti Nobasil CZ," dodala.

Firma vyváží do 21 zemí a export tvoří 70 procent. Zvýšená poptávka je také ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Společnost zaznamenala loni obrat 1,17 miliardy Sk a hrubý zisk 102 milionů Sk. Izomat je od roku 1999 jedním ze 14 závodů divize Dämmen rakouské skupiny Radex Heraklith International AG. Ta za uplynulých pět let investovala v Nové Bani přes 250 milionů korun. Izomat zaměstnává 460 lidí.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...