Růst slovenského stavebnictví v listopadu zpomalil na 9,8 pct

Stavební výroba na Slovensku v listopadu meziročně vzrostla o 9,8 procenta, což je druhý nejlepší výsledek za loňský rok. V říjnu stavebnictví vykázalo rekordní nárůst o 13,7 procenta. V běžných cenách listopadová stavební produkce klesla na 10,74 miliardy korun ze říjnových 11,66 miliardy Sk, informoval statistický...

Stavební výroba na Slovensku v listopadu meziročně vzrostla o 9,8 procenta, což je druhý nejlepší výsledek za loňský rok. V říjnu stavebnictví vykázalo rekordní nárůst o 13,7 procenta. V běžných cenách listopadová stavební produkce klesla na 10,74 miliardy korun ze říjnových 11,66 miliardy Sk, informoval statistický úřad.

Vývoj ve stavebnictví v listopadu ovlivnilo zvýšení produkce na nové výstavbě, modernizacích a rekonstrukcích o 19,6 procenta. Stavební práce v zahraničí se zvýšily o 7,9 procenta, zatímco práce na opravách a údržbě klesly o 16,8 procenta.

Za 11 měsíců loňského roku stavební výroba meziročně vzrostla o 4,2 procenta. Z toho nová výstavba, modernizace a rekonstrukce stouply o deset procent, stavební práce na opravách a údržbě se snížily o 11,6 procenta a stavební práce v zahraničí klesly o 4,6 procenta.

Stavební produkce zahrnuje výrobu, kterou podniky uskutečnily vlastními zaměstnanci a osobami pracujícími na dohodu na stavebních pracích. Kromě stavební produkce pro přímé investory údaje zahrnují produkci pro vlastní investiční výstavbu a pro jiné dodavatele stavební produkce, včetně výroby v zahraničí.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...