O Infothermu byl opět mimořádný zájem

Ve dnech 17. – 20. ledna se konal ve Frýdlantu nad Ostravicí již XII. ročník naší největší specializované topenářské výstavy Infotherma 2005 zaměřené na vytápění, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů energie v malých a středních objektech. Ze strany vystavovatelů byl opět větší zájem, než jsou prostorové...

Ve dnech 17. – 20. ledna se konal ve Frýdlantu nad Ostravicí již XII. ročník naší největší specializované topenářské výstavy Infotherma 2005 zaměřené na vytápění, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů energie v malých a středních objektech.

Ze strany vystavovatelů byl opět větší zájem, než jsou prostorové možnosti frýdlantského výstaviště. Na Infothermě 2005 se prezentovalo 255 domácích a zahraničních firem.

Výstava byla podle oborů členěna do 70 samostatných kapitol. Letošní ročník byl zaměřen především na úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů. Z 255 domácích a zahraničních firem se na INFOTHERMĚ 2005 například prezentovalo 21 firem s tepelnými čerpadly, 12 firem se solárními systémy, 19 se zateplováním a izolacemi, 26 s měřením a regulací tepla apod. Největším exponátem byla ukázka zatepleného nízkoenergetického domu, kterým návštěvníci procházeli do výstavních hal. Mediálními partnery INFOTHERMY bylo 33 českých a slovenských odborných časopisů zaměřených k nomenklatuře výstavy, rozhlas, celostátní deníky MF DNES, PRÁVO a odborné internetové portály.

Pro návštěvníky výstavy byl připraven bohatý doprovodný program. V motelu Panorama na výstavišti se uskutečnilo 21 odborných seminářů a pracovní seminář pro pracovníky státní správy, starosty a správce majetku měst a obcí.

Po dobrých zkušenostech z předcházejících let bylo na INFOTHERMĚ 2005 opět poradenské integrované středisko Ministerstva životního prostředí ČR Praha, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Praha, Ministerstva zemědělství ČR, České energetické agentury, vysokých škol a dalších odborníků. Kromě propagačních materiálů, audiovizuální techniky byl jeho součástí dvacetičlenný sbor poradců, který odpovídal na dotazy návštěvníků výstavy.

Na uplynulých dvanácti ročnících se na výstavách INFOTHERMA prezentovalo 2.586 domácích a zahraničních firem a výstavy zhlédlo 304.716 návštěvníků.

Komentáře

Načítám komentáře...