VELUX Award 2006

Společnost VELUX vyhlásila druhý ročník soutěže International VELUX Award, která je určena studentům architektury po celém světě....

Společnost VELUX vyhlásila druhý ročník soutěže International VELUX Award, která je určena studentům architektury po celém světě. Tématem soutěže je „Světlo zítřka“ (Light of Tomorrow) a studenti by se při zpracování soutěžních návrhů měli zaměřit na možnosti využití denního světla v architektuře.

Registrace soutěžících probíhá do konce února 2006. Termín pro odevzdání návrhů je květen 2006. V soutěži nejsou určeny žádné kategorie a také nejsou kladeny podmínky na využití výrobků VELUX. Je zaměřena pouze na interpretaci denního světla jako ústředního motivu a odborná porota bude hodnotit estetiku, funkčnost a realizovatelnost jednotlivých návrhů. Studenti tak mají téměř absolutní volnost při ztvárnění možností denního světla v architektuře.

“Chceme rozvířit diskusi na téma využití denního světla v architektuře a inspirovat studenty, aby s ním pracovali jako se základní a podstatnou součástí návrhu staveb.Těšíme se na projekty s novým úhlem pohledu na denní osvětlení, a doufáme, že nápady budou inspirací pro současnou architekturu a zároveň přinesou zajímavé poznatky využitelné pro další rozvoj činností společnosti,“ říká Jana Mašatová, koordinátorka projektu ze společnosti VELUX v České republice. „Rádi bychom, aby se do soutěže přihlásili také čeští studenti, pro které může být mimo jiné i příležitostí konzultovat své návrhy s renomovanými architekty.“

Přihlášené projekty musejí být před jejich odesláním schváleny akademickými konzultanty studentů. Ti budou jakousi první porotou a v případě vítězných projektů budou také odměněni. Slavnostní ceremoniál s vyhlášením vítězů International VELUX Award 2006 se uskuteční v říjnu 2006. Autoři vítězných návrhů a jejich konzultanti získají finanční odměnu v celkové výši 30 000 eur.

International VELUX Award pro studenty architektury se koná jednou za dva roky. Do prvního ročníku soutěže v roce 2004 se přihlásilo celkem 258 projektů ze 105 škol z 27 zemí světa. Soutěž je organizována ve spolupráci s Mezinárodní unií architektů (International Union of Architects ,UIA) a Evropským sdružením vzdělávání v architektuře (European Association for Architectural Education, EAAE).

Více informací najdete na stránkách www.VELUX.com/A/.

Zdroj: Velux

Komentáře

Načítám komentáře...