Bořek Šípek oceněn v Paříži

Bořek Šípek oceněn v Paříži

Český architekt a designér Bořek Šípek získal cenu v kategorii Talent originality na pondělním 5. mezinárodním setkání...

Český architekt a designér Bořek Šípek získal cenu v kategorii Talent originality na pondělním 5. mezinárodním setkání pořádaném institucí Summit luxusu a tvořivosti v Paříži. Za přítomnosti 300 osobností z oblasti módy a dalších odvětví podílejících se na vytváření světa luxusu mu cenu předala francouzská ministryně-zmocněnkyně pro zahraniční obchod Christine Lagardeová. Ocenění je považováno za uznání nejen Šípkovi, ale českému designu vůbec.

V různých kategoriích bylo oceněno ještě dalších třináct umělců. Slavnostní večer byl vyvrcholením setkání, které bylo také příležitostí k debatám na téma například inovace v luxusu nebo etika a luxus. Ministryně Lagardeová v projevu zdůraznila úlohu umění a uměleckých řemesel při vytváření francouzské a evropské image.

Šípek nedávno s úspěchem pořádal prodejní výstavu v pařížském Českém centru. V Paříži vystavoval také v roce 2002 v rámci tehdejší České kulturní sezony.

Instituce Summit luxusu a tvořivosti byla založena v roce 2001. Na její práci se podílejí tvůrci z nejrůznějších oborů světa luxusu. Pondělní akci zaštítili předseda francouzského Senátu Christian Poncelet a ministr kultury Renaud Donnedieu de Vabres.

Snímek: MZV
Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...