400 metrů vysoký mrakodrap v Défense

Eiffelova věž se svými 324 metry už za několik let nemusí být nejvyšší stavbou v Paříži.

    <p>Eiffelova věž se svými 324 metry už za několik let nemusí být nejvyšší stavbou v Paříži. Ve čtvrti Défense by měl totiž v příštích letech vyrůst mrakodrap vysoký asi 400 metrů. Jeho výstavba je součástí plánu dalšího rozvoje Défense, který v pátek představila společnost EPAD, jež čtvrť spravuje.<br /></p>

Generální ředitel společnosti Bernard Bled řekl, že výstavba mrakodrapu by představovala silný signál pro zahraniční investory. Totéž očekává od plánované výstavby 500.000 čtverečních metrů nových kancelářských prostor a rekonstrukce dalších 350.000, jakož i od plánovaných úprav dopravní sítě.

Vše by se mělo uskutečnit do roku 2020. Projekt se podle Bleda bude v příštích šesti měsících posuzovat na ministerské úrovni.
Bled očekává, že díky nové výstavbě přiláká Défense v příštích dvaceti letech dalších 50.000 lidí. Zatím Défense disponuje 3,3 milionu čtverečních metrů kanceláří a pracuje zde 150.000 lidí.
Čtvrť byla postavena převážně v 70. a 80. letech. Zatím nejvyšší stavbou je zde 180 metrů vysoké sídlo ropné společnosti TotalFinaElf, další dominantou je 110 metrů vysoká Velká archa. Défense je čtvrť úřadů, ale jsou zde i byty. Pro svou moderní architekturu je terčem zájmu návštěvníků Paříže, ale místní obyvatelé si často stěžují na její odlidštěnost. Asi před rokem z jednoho průzkumu překvapivě vyplynulo, že jim zde kromě útulnosti chybí i výrazná dominanta.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...