Ohlédnutí za veletrhem PRAGOTHERM / FRIGOTHERM 2005

Ohlédnutí za veletrhem PRAGOTHERM / FRIGOTHERM 2005

Ve dnech 9. – 11. února proběhl na pražském Výstavišti v Holešovicích komplex technických veletrhů PRAGOTHERM, FRIGOTHERM, PRAGOREGULA / ELEXPO a INTERGAS. V rámci veletržních akcí pořádaných v Praze se jedná o propojení oborů energetiky, vytápění, měření, technického zařízení budov, izolační techniky a ekologie,...

Ve dnech 9. – 11. února proběhl na pražském Výstavišti v Holešovicích komplex technických veletrhů PRAGOTHERM, FRIGOTHERM, PRAGOREGULA / ELEXPO a INTERGAS. V rámci veletržních akcí pořádaných v Praze se jedná o propojení oborů energetiky, vytápění, měření, technického zařízení budov, izolační techniky a ekologie, chladicí techniky, klimatizace a vzduchotechniky, plynárenství. Letos byla hlavním tématem veletrhu Frigotherm chladicí technika prezentovaná předními českými i zahraničními firmami.

Zvyšující se trend prezentace výrobců tepelných čerpadel a zařízení využívajících alternativní energie se promítl i do letošního ročníku, a to nejen v samotné účasti firem, ale i v rámci bohatých doprovodných programů zaměřených na toto téma. V letošním roce byl tento komplex technických veletrhů rozšířen o nový veletrh se stavební tematikou CONECO PRAHA, zaměřený na zateplování a izolace. V rámci tohoto stavebního veletrhu se představil v Křižíkově pavilonu E modelový byt včetně poradenského centra bydlení.

Veletrhy za tři dny navštívilo téměř sedm tisíc návštěvníků, kteří měli mimo jiné příležitost zhlédnout bohatý doprovodný program určený především pro koncové zákazníky.

Na veletrzích PRAGOTHERM – FRIGOTHERM představilo 198 firem svoje výrobky a služby, zejména v oblasti technických zařízení pro výrobu tepla, vytápění, rozvodů, armatur, filtrace, stavební izolace, alternativní energie, distribuce paliv, měření a regulace, chladicích zařízení, klimatizace a vzduchotechniky.

Novinky, prezentované na veletrhu, byly hodnoceny odbornou komisí pro udělování cen Grand Prix. Komise ocenila následující exponáty:

1. Řada závěsných kondenzačních plynových kotlů Protherm – LEV
Vystavovatel: PROTHERM, s. r. o., Chrášťany 188, Praha – západ, ČR
Výrobce: dtto

Jde o kotle vysoce šetrné k životnímu prostředí, s vysokou účinností - až 106%, s ohřevem topné vody průtokovým způsobem nebo v přídavném zásobníku. Kotel má jednoduché a přehledné ovládání s možností řízení ekvitermní regulací.

2. Zplynovací kotel ATMOS AC 25 S
Vystavovatel: Jaroslav Cankař a syn, ATMOS, Velenského 487, Bělá pod Bezdězem, ČR
Výrobce: dtto

Zplynovací kotel na černé uhlí s výkonem 18 – 26 kW může jako náhradní palivo spalovat i hnědé uhlí a dřevo. Jde o jediný zplynovací kotel na černé uhlí v Evropě. Vyznačuje se vysokou účinností a splňuje všechny požadavky na ekologicky šetrný výrobek.

3. Infračervený topný systém
Vystavovatel:
Miroslav Fišl - REDWELL, Třebelovice 56, Třebelovice, ČR
Výrobce: IHS – Infrarot Heizsysteme GmbH, SRN

Vytápěcí systém na bázi infračerveného záření při využití elektřiny. Jde o energeticky velice výhodný systém na základě sčítání. Při vytápění se neohřívá vnitřní vzduch. Díky povrchové teplotě se zdivo současně vysouší.

4. Tepelné čerpadlo MACH VHM 11,6
Vystavovatel: TC MACH, s. r. o., Lidická 43, Brno, ČR
Výrobce: dtto

Tepelné čerpadlo vzduch-voda s unikátním řešením odtávání výparníku využitím zbytkového tepla kapalného chladiva po kondenzaci. Tímto řešením je docíleno nepřerušovaného topného efektu i v době odtávání, celkového zvýšení topného faktoru čerpadla a prodloužení jeho životnosti.

Komentáře

Načítám komentáře...