Nový realitní fond chce v ČR a Slovensku investovat 400 mil. eur

Částku 400 milionů eur, tedy zhruba 12 miliard korun, se chystá v příštích dvou až tří letech investovat do nemovitostí v České republice a na Slovensku nový realitní fond Czech and Slovak Property Fund se sídlem v Nizozemsku. Sdělila to firma Czech and Slovak Investment Advisors, která se stala exkluzivním...

Částku 400 milionů eur, tedy zhruba 12 miliard korun, se chystá v příštích dvou až tří letech investovat do nemovitostí v České republice a na Slovensku nový realitní fond Czech and Slovak Property Fund se sídlem v Nizozemsku. Sdělila to firma Czech and Slovak Investment Advisors, která
se stala exkluzivním investičním poradcem fondu.

Přibližně 75 procent investic bude směřovat do nákupu kancelářských prostor, obchodních center, logistických parků a hotelů. Zbylé prostředky půjdou do rezidenčních projektů.

Zhruba dvě třetiny investic plánuje fond umístit v České republice a zbytek na Slovensku. Skutečná výše částek bude záležet na střednědobém vývoji obou trhů.

V současné době fond připravuje několik akvizicí v tuzemsku i na Slovensku. Bližší informace ale zatím odmítl sdělit.

Cílem fondu je vyhledávat investiční příležitosti i mimo hlavní města obou republik. Nákup nemovitostí bude hledat pomocí svého investičního poradce například i v aukcích, konkurzech nebo tendrech.

Czech and Slovak Property Fund sídlí v Nizozemsku, činnost zahájil v listopadu 2004. Jedním z investorů je Česká spořitelna.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...