Praha chce zjednodušit územní plán

Pražský magistrát hodlá zjednodušit územní plán města, který určuje, jak mohou být využity jednotlivé plochy. Nyní se rozlišuje více než pět desítek účelů, do budoucna by se měl jejich počet snížit, řekl primátorův náměstek Jan Bürgermeister (ODS). Práce na změně územního plánu potrvá zhruba rok. Výsledkem revize...

Pražský magistrát hodlá zjednodušit územní plán města, který určuje, jak mohou být využity jednotlivé plochy. Nyní se rozlišuje více než pět desítek účelů, do budoucna by se měl jejich počet snížit, řekl primátorův náměstek Jan Bürgermeister (ODS). Práce na změně územního plánu potrvá zhruba rok.

Výsledkem revize má být snížení počtu žádostí o změny. V budoucnu by se měly posuzovat jen podstatné úpravy plánu.

Nyní se musí například projednávat možnost výstavby rodinného domu na ploše, kde je obchod, nebo možnost zřídit na louce cvičiště pro lukostřelbu. Postup je podle náměstka v těchto případech stejný, jako když se posuzuje vedení trasy metra.

Cílem je také to, aby byl plán srozumitelný. "Územnímu plánu rozumí několik vyvolených a celá odborná veřejnost čeká na jejich výklad," podotkl náměstek. Jeho současné podobě prý architekti říkají kvůli velkému množství různě barevných ploch strakapoud.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...