Výpisy z katastru nemovitostí jsou ode dneška dostupnější

Snadnější než doposud to od 1. 2. 2005 budou mít ti, kdo si požádají o výpis z katastru nemovitostí. Katastrální pracoviště jim totiž poskytnou výpis z území celé republiky, zatímco doposud tak činily jen v rámci své působnosti. Umožňuje to novela vyhlášky o poskytování údajů z katastru nemovitostí ČR, která v úterý...

Snadnější než doposud to od 1. 2. 2005
budou mít ti, kdo si požádají o výpis z katastru nemovitostí. Katastrální pracoviště jim totiž poskytnou výpis z území celé republiky, zatímco doposud tak činily jen v rámci své působnosti. Umožňuje to novela vyhlášky o poskytování údajů z katastru nemovitostí ČR, která v úterý vstoupila v platnost.

"Na základě této novely poskytují katastrální pracoviště katastrálních úřadů výpisy z katastru nemovitostí ve formě veřejné listiny z území celé republiky, zatímco doposud tak činily v rámci své územní působnosti," řekla Jarmila Daňková z Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního (ČÚZK).

Kopie katastrální mapy, kopie ze sbírky listin a další údaje z katastru nemovitostí však poskytují nadále pouze místně příslušná katastrální pracoviště katastrálních úřadů, upozornila Daňková.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Zajímavosti
  • Autor:
  • Vydáno:

Doporučujeme

Hledáte osvědčenou firmu na rekonstrukci?

Zadejte si poptávku v kategoriích: <a href="http://www.nejremeslnici.cz/c/rekonstrukce-1">rekonstrukce</a>.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Celková rekonstrukce bytu 80m2 3kk, Rekonstrukce bezbariérová koupelny, Návrh a realizace podkrovního bytu.