Růst slovenského stavebnictví v prosinci zrychlil na 19,4 pct

Stavební výroba na Slovensku v prosinci meziročně vzrostla o 19,4 procenta, což byl nejlepší výsledek za loňský rok. V listopadu se produkce ve stavebnictví meziročně zvýšila o 9,8 procenta. Za celý loňský rok stavební produkce stoupla o 5,6 procenta, informoval statistický úřad. Stavebnictví na Slovensku táhla v...

Stavební výroba na Slovensku v prosinci meziročně vzrostla o 19,4 procenta, což byl nejlepší výsledek za loňský rok. V listopadu se produkce ve stavebnictví meziročně zvýšila o 9,8 procenta. Za celý loňský rok stavební produkce stoupla o 5,6 procenta, informoval statistický úřad.

Stavebnictví na Slovensku táhla v prosinci hlavně nová výstavba, modernizace a rekonstrukce, kde produkce meziročně stoupla o 29,5 procenta. Produkce slovenských stavebních firem v zahraničí meziročně vzrostla o 33,4 procenta. Stavební práce na opravách a údržbě se meziročně snížily o 12,6 procenta.

V běžných cenách slovenští stavbaři v prosinci prostavěli 10,76 miliardy slovenských korun. Vůbec nejvíce za loňský rok, 11,66 miliardy Sk, vyprodukovali v říjnu.

Stavební produkce zahrnuje výrobu, kterou podniky uskutečnily vlastními zaměstnanci a osobami pracujícími na dohodu na stavebních pracích. Kromě stavební produkce pro přímé investory údaje zahrnují produkci pro vlastní investiční výstavbu a pro jiné dodavatele stavební produkce, včetně výroby v zahraničí.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...