Zemědělec a Jaro s koňmi

Od středy 16. do neděle 20. března proběhne na výstavišti v Lysé nad Labem již dvaadvacátá národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie, zpracování výpěstků a chovatelství ZEMĚDĚLEC – JARO S KOŇMI 2005. „Široké odborné i laické veřejnosti nabídneme na Zemědělci rozsáhlý sortiment všeho, co je...

Od středy 16. do neděle 20. března proběhne na výstavišti v Lysé nad Labem již dvaadvacátá národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie, zpracování výpěstků a chovatelství ZEMĚDĚLEC – JARO S KOŇMI 2005.

„Široké odborné i laické veřejnosti nabídneme na Zemědělci rozsáhlý sortiment všeho, co je aktuálně na jaře pro práci na poli či v zahradě, případně pro každého, i toho nejmenšího pěstitele potřeba,“ zve na výstavu ředitelka výstaviště Helena Svobodová.

Tradičně největší zájem při jarní výstavě je vždy o rostlinný materiál – zeleninovou a květinovou sadbu, ovocné i okrasné dřeviny, cibuloviny, osiva, a samozřejmě o potřeby pro zahrádkáře. Pozadu ale nezůstane ani „velké“ zemědělství, představí se přední výrobci a prodejci těžké polní a komunální mechanizace.

Pozornost zasluhuje soutěž studentů SZaŠ, SZŠ, SOU a OU v aranžování „Polabský Motýl“. Návštěvníci uvidí soutěžní expozice, aranžování objektu „vejce“ a vázání kytice z jarních cibulovin.

V odborné části doprovodného programu je připraveno několik zajímavých přednášek: Co by měl zahrádkář vědět před sázením brambor (Ing. Jiří Procházka), Rady pro zahrádkáře „Jaro na zahradě“ (RNDr. Stanislav Peleška), Pěstování citrusů v bytech (Ing. Josef Matějka), Odchov a výkrm drůbeže (Ing. František Šonka), Zásady plemenitby a chov mláďat u králíků (Ing. Josef Zadina) či Podpory ekologického zemědělství v České republice (Ministerstvo životního prostředí ČR). Na nedělní odpoledne zveme příznivce dechové hudby na Dechovkový maratón s orchestry ze západní Evropy.

Pro letošní šestý ročník výstavy Jaro s koňmi se v dohodě s předními českými chovateli podařilo získat Starokladrubské vraníky i bělouše, Slezské noriky, Shetlandské pony, České teplokrevníky, Haflingy, Fríské koně. Návštěvníci je budou moci vidět jak v boxech, tak v předvadišti, a to „na ruce“ i v akci, například při westernovém ježdění, drezuře či vozatajských ukázkách.

Pro návštěvníky jsou výstavy otevřeny od 9 do 17 hodin.

Komentáře

Načítám komentáře...