V Louce proběhl tradiční FOR ARCH

V Louce proběhl tradiční FOR ARCH

Od čtvrtka do soboty se bývalá jízdárna Louckého kláštera stala mekou všech, kdo plánují stavět, přestavovat nebo třeba jen měnit okna. Proběhl zde jubilejní desátý ročník stavební výstavy For Arch Znojmo 2005, kterého se zúčastnilo 40 vystavovatelů a 15 spoluvystavovatelů a zhlédlo ho téměř 3000 návštěvníků. Mezi...

Od čtvrtka do soboty se bývalá jízdárna Louckého kláštera stala mekou všech, kdo plánují stavět, přestavovat nebo třeba jen měnit okna. Proběhl zde jubilejní desátý ročník stavební výstavy For Arch Znojmo 2005, kterého se zúčastnilo 40 vystavovatelů a 15 spoluvystavovatelů a zhlédlo ho téměř 3000 návštěvníků. Mezi prvními si expozici prohlédli představitelé znojemské radnice, mezi nimi i vedoucí odboru školství a kultury Marie Čejková a vedoucí odboru výstavby Olga Neulingerová. Objektiv Znojemska je zachytil, když si prohlížely dřevěná eurookna Jihomoravských dřevařských závodů ve Znojmě.

Za zhlédnutí ale stály i další expozice. Velký zájem vzbudila stavební huť Roman Arbeiter, která na svém stánku prezentovala záměr vybudovat v Těšeticích nový obytný soubor. Lokalita, která plynule naváže na stávající zástavbu, nabídne příjemné bydlení jak v rodinných domech, tak v bytech. To vše jen devět kilometrů od centra Znojma. Projekt je od počátku připravován v součinnosti se znojemskou Raiffeisenbank, takže zájemci o bydlení u Arbeitera odcházeli z jeho stánku vybaveni nejen informacemi o vlastní výstavbě, ale i o možnostech, jak výstavbu financovat.

Už poněkolikáté se For Archu zúčastnila společnost Telesto, která nabízí nízkoenergetický stavební systém MED. Jednoduchá stavebnice využívající tvarovek z expandovaného polystyrenu umožňuje velmi rychle tvořit nosné stěny i příčky, které se pak vylévají betonem. "Ztracené bednění" z polystyrenu slouží zároveň jako dokonalá tepelná izolace bez rizika vzniku tepelných mostů. Vedle moderního stavebního systému nabídla letos firma Telesto služby v oblasti izolace plochých střech a dodávku progresivních tepelných čerpadel Mach.

Novinkou na znojemském trhu stavebních technologií byla prezentace akciové společnosti KTSO, která už deset let po celé republice staví dřevostavby vlastní patentované konstrukce. Na první pohled kuriózní nápad stavět dřevěné domy z vyřazených bedniček na munici se ujal a KTSO se může pochlubit téměř dvěma sty realizovanými stavbami. Rychlost výstavby, která probíhá vesměs suchou cestou, a výborné tepelné izolační vlastnosti jdou ruku v ruce s cenou. KTSO slibuje postavit dům za tři měsíce, přičemž průměrná cena je neuvěřitelných 12.800 korun za m2.

Podrobnosti o zmíněných vystavovatelích můžete najít na internetových adresách: www.ra-sh.cz, www.telesto.cz, www.ktso.cz.

-J. Šufajzl-
Foto: J. Eisenbruk

Komentáře

Načítám komentáře...