STUDIE MÁ PŘIBLÍŽIT REFORMU EVROPSKÉHO SOCIÁLNÍHO MODELU

Dne 21. dubna se v Brně uskuteční mezinárodní konference o připravenosti evropské společnosti na demografické stárnutí populace. Akce, kterou pořádá občanské sdružení EUROSTUDY, bude součástí doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno respektive veletrhu URBIS. "Stárnutí populace nejen v zemích Evropské unie a...

Dne 21. dubna se v Brně uskuteční mezinárodní konference o připravenosti evropské společnosti na demografické stárnutí populace. Akce, kterou pořádá občanské sdružení EUROSTUDY, bude součástí doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno respektive veletrhu URBIS.


"Stárnutí populace nejen v zemích Evropské unie a nutnost reformy evropského sociálního modelu jsou v současné době velmi diskutovanými tématy. Smyslem tohoto setkání by mělo být posouzení schopnosti sociálního systému evropských zemí zvládnout rizika demografického vývoje," přibližuje náplň konference Ing. Jana Ostrá, vedoucí manažerka Stavebních veletrhů Brno.


Úvodní slovo na konferenci přednese komisař EU pro sociální politiku a zaměstnanost Dr. Vladimír Špidla, jehož tým v těchto dnech dokončuje přípravu tzv. Zelené knihy zabývající se demografickým stárnutím. Účastníci brněnské konference by se měli s obsahem této studie blíže seznámit, kromě toho jistě dojde i na debatu o konkrétních dopadech stárnutí populace v českém prostředí.


Vedle V. Špidly se konference zúčastní odborníci z oblasti sociálních systémů, národohospodářští experti, politologové, sociologové nebo představitelé státní správy.


Zdroj: BVV

Komentáře

Načítám komentáře...