V Brně skončily Stavební veletrhy, přišlo takřka 100 000 lidí

Na brněnském výstavišti v sobotu skončily pětidenní Stavební veletrhy Brno, které navštívilo na 100 000 lidí. Rozsahem pronajaté výstavní plochy 74 700 čtverečních metrů se staly největší výstavní akcí svého druhu v Česku, řekla manažerka veletrhů Zuzana Krupičková. Rekordní byl podle ní i počet 1521 vystavovatelů z...

Na brněnském výstavišti v sobotu skončily pětidenní Stavební veletrhy Brno, které navštívilo na 100 000 lidí. Rozsahem pronajaté výstavní plochy 74 700 čtverečních metrů se staly největší výstavní akcí svého druhu v Česku, řekla manažerka veletrhů Zuzana Krupičková. Rekordní byl podle ní i počet 1521 vystavovatelů z 24 zemí. Počet zahraničních účastníků vzrostl od loňska o pětinu, uvedla.

Jubilejní desátý veletrh byl největší v historii a stal se obrazem aktuálního dynamického rozvoje českého stavebnictví, řekla Krupičková. Například počet vystavovatelů stavebních strojů a mechanizací proti loňsku vzrostl o 33 procent, stavebních řemesel a technologií o 35 procent a podlahových materiálů dokonce o 38 procent. Stavební veletrhy Brno se tak zařadily svým rozsahem i návštěvností k Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu.


Zlaté medaile veletrhu získalo deset exponátů z téměř 40 nominovaných. V soutěži obstály tři zahraniční výrobky a sedm domácích. Stavebními firmami roku se hodnocením profesních organizací staly v kategoriích do 25 zaměstnanců s.r.o. Saron, do 200 zaměstnanců Elektro Brno a mezi velkými uspěla firma BAK. V soutěži Koupelna snů si vítězství odnesla Koupelna Studio Line od společnosti Ptáček, řekla Krupičková.


V pátém ročníku soutěže Top Invest o nejlepší investiční záměr roku na území Česka dostaly ocenění tři stavby - Nákupní centrum Butovice, pražská Kotelna Karlín a modernizace a dostavba Fakultní nemocnice Olomouc. Vrcholem doprovodného programu bylo desáté sympozium Mosty za účasti 450 odborníků. V již tradiční soutěži Mostní dílo roku 2003 uspělo pět stavebních děl.


O titul stavby Jihomoravského kraje se v kategorii občanské vybavenosti podělily dostavba Městského divadla v Brně a nové výukové prostory Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity. Mezi průmyslovými stavbami vyhodnotili odborníci administrativní budovu v Cementárně Mokrá u Brna a mezi dopravními stavbami uspěl most ve Stálkách. Ekologickým stavbám kralovala Čistírna odpadních vod v Modřicích u Brna.


Na veletrhu se konal i kongres starostů a primátorů a také konference Evropa 4 generací za účasti eurokomisaře Vladimíra Špidly. Příští Stavební veletrhy Brno se uskuteční v termínu 25. - 29. dubna 2006.


Zdroj: BVV

Komentáře

Načítám komentáře...