Rakouský investor chce v Brně postavit aquapark

Rakouský investor chce v Brně u Černovického hájku postavit aquapark. Vodní areál by měl stát zhruba 30 milionů eur, tedy asi jednu miliardu korun. "Investici samozřejmě podporujeme, protože v Brně takové zařízení chybí," uvedl brněnský primátor Richard Svoboda. Investor se na aquapark pokusí získat peníze z EU,...

Rakouský investor chce v Brně u Černovického hájku postavit aquapark. Vodní areál by měl stát zhruba 30 milionů eur, tedy asi jednu miliardu korun. "Investici samozřejmě podporujeme, protože v Brně takové zařízení chybí," uvedl brněnský primátor Richard Svoboda.
Investor se na aquapark pokusí získat peníze z EU, brněnští radní jej v tom podpoří dopisem. "Dopis orgánům EU sdělí, že záměr je v souladu se záměry města a že by na něj mohl případně čerpat evropské finance," řekl primátor.


Podle něj firma u Černovického hájku hodlá vystavět aquacentrum s velkým bazénem, řadou menších vodních prvků a ubytovacími a stravovacími kapacitami. Zahájení stavby odhaduje ihned po ujasnění pozemkového vlastnictví. "Jakmile získá dotace, zveřejní firma reálný investiční plán," dodal primátor.


Stavbu aquaparku již několik let plánuje i městská část Bystrc v lokalitě nad Brněnskou přehradou, kde se kvůli sinicím nedá většinou již od počátku léta koupat. Bystrcké radnici se přihlásilo sedm zájemců. "Z toho tři předložili podrobné plány. Vybrali jsme firmu, jejíž plán byl nejpropracovanější," řekl starosta Bystrce Svatopluk Beneš. Investorem je podle něj firma z rakouského Salzburku, která již několik vodních areálů vybudovala.


Bystrcká vize vodního areálu je zhruba o polovinu levnější než Černovická - počítá s investicí zhruba 16 milionů eur, tedy asi půl miliardy korun. Bystrčtí zastupitelé schválili tři možné lokality pro vodní areál - nad Rakoveckou ulicí, pod ní či přímo u přístaviště výletních lodí. Konkurence Černovic se Beneš nebojí. V Brně je uspokojena jen asi desetina možných kapacit koupání a vodních atrakcí, uvedl Beneš v narážce na nízký počet a malou kapacitu současných brněnských koupališť.


Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...