V modřanském areálu vyroste centrála Nestlé pro Česko a Slovensko

V průmyslovém areálu v Praze-Modřanech včera zahájila realitní skupina Sekyra Group výstavbu administrativní budovy, kde bude sídlit centrála koncernu Nestlé pro Českou a Slovenskou republiku. Stavba za půl miliardy korun bude hotova v létě příštího roku. V budoucnu plánuje Sekyra Group v areálu také výstavbu až 250...

V průmyslovém areálu v Praze-Modřanech včera zahájila realitní skupina Sekyra Group výstavbu administrativní budovy, kde bude sídlit centrála koncernu Nestlé pro Českou a Slovenskou republiku. Stavba za půl miliardy korun bude hotova v létě příštího roku. V budoucnu plánuje Sekyra Group v areálu také výstavbu až 250 bytů a dalších administrativních prostor, sdělila Bohdana Žáková ze Sekyra Group.


Budovu s pěti nadzemními a dvěma podzemními podlažími navrhl architekt Martin Kotík. Generálním dodavatelem stavby je Metrostav. Využitelná plocha administrativní budovy je téměř 10.000 metrů čtverečních a pracovat zde bude zhruba 300 zaměstnanců. Prosklenému domu ve tvaru písmena U bude dominovat vnitřní atrium, kde je plánována zeleň i vodní plocha.


Do sedmihektarového areálu v Praze-Modřanech plánuje Sekyra Group investovat ještě 1,5 miliardy korun. "Přesná podoba řešení prostor bude záležet na několika faktorech, zejména na poptávce trhu," uvedl výkonný ředitel pro oblast developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. Celý areál by měl být dokončen kolem roku 2010.


Prostor závodu Orion zůstal z velké části nevyužitý, když odsud Nestlé přestěhovalo v roce 2003 výrobu do Olomouce. Poté firma vyhlásila soutěž na pozemky a výstavbu centrály, kterou vyhrála realitní skupina Sekyra Group. Ta postupně celý areál odkupuje a administrativní budovu Nestlé dlouhodobě pronajme.


Sekyra Group působí na realitním trhu od roku 1996, především v oblasti komerčních a rezidenčních projektů. Skupina plánuje, že do roku 2008 investuje do nových projektů kolem 15 miliard korun. Aktivní je také na realitních trzích v zahraničí, zejména na Slovensku, Ukrajině a v Rusku.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...