Plaza už bourá výstaviště v Plzni a požádala o povolení ke stavbě

Nizozemská firma Plaza Centers zahájila demolice bývalého výstaviště v Plzni a požádala o povolení ke stavbě zábavně-obchodní zóny zhruba za jednu miliardu korun. "O stavební povolení jsme požádali v pátek, po jeho vydání začneme okamžitě stavět," uvedl Marko Milosavljevič z Plazy. Otevření komplexu se podle něj...

Nizozemská firma Plaza Centers zahájila demolice bývalého výstaviště v Plzni a požádala o povolení ke stavbě zábavně-obchodní zóny zhruba za jednu miliardu korun. "O stavební povolení jsme požádali v pátek, po jeho vydání začneme okamžitě stavět," uvedl Marko Milosavljevič z Plazy. Otevření komplexu se podle něj uskuteční nejdéle začátkem roku 2007.


"Demolice horní části areálu skončí 16. června," dodal. Plaza chce získat stavební povolení co nejdříve, spolupráce s radnicí funguje dobře. Milosavljevič dále uvedl, že smlouva s městem z října 2002 stále platí a firma potřebuje k výstavbě nejméně 12 měsíců. Náklady na obchodní centrum, parkoviště pro 450 vozů na sousedním pozemku a obnovu amfiteátru nejdou přesně vyčíslit, ale srovnatelný komplex Plazy v Praze na Novodvorské, který bude hotový v březnu 2006, přijde na 1,2 miliardy korun.


Plaza Centres dále už v prosinci předložila městu koncepční studii na zónu pro volný čas, která by měla vzniknout zhruba na třetině 7,4hektarového areálu výstaviště v prostoru za řekou Mže.


"Vzhledem k velkému počtu účastníků bude stavební řízení vedeno veřejnou vyhláškou, což bude trvat 2,5 až tři měsíce," řekl vedoucí odboru stavebně správního Jiří Balihar.


Podle původní smlouvy měla Plaza začít stavět do konce dubna; komplex měl stát do 15 měsíců. V případě nedodržení termínů může radnice investorovi, za nímž stojí izraelský kapitál, vypovědět smlouvu o nájmu na 99 let, nebo udělit desetimilionovou pokutu.


Plaza získala výstaviště do pronájmu na 99 let za 180 milionů korun. Dvoutřetinová horní část areálu by měla mít plochu 27.000 metrů čtverečních, pronajímat by se měly více než dvě třetiny. Hlavním objektem bude třípodlažní budova s kinem s deseti kinosály, bowlingovou dráhou, hernami, 105 obchody a butiky a restauracemi.


Plaza Centers má za deset let existence síť 20 nákupních a zábavních center v Maďarsku, Polsku a Izraeli. V dalších šesti letech k nim přibude 25 center, uvádí se ve webové propagaci firmy.


ZDroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...