V Plzni bude první multikino s osmi sály pro více než 1500 diváků

V Plzni se příští týden začne stavět první multikino s osmi sály pro více než 1500 diváků. Kino vznikne jako součást největšího obchodního centra Olympia, které vzniklo loni v Plzni-Černicích. Bude ho provozovat společnost CineStar, která působí už v Hradci Králové, Ostravě a Českých Budějovicích. Uvedl to...

V Plzni se příští týden začne stavět první multikino s osmi sály pro více než 1500 diváků. Kino vznikne jako součást největšího obchodního centra Olympia, které vzniklo loni v Plzni-Černicích. Bude ho provozovat společnost CineStar, která působí už v Hradci Králové, Ostravě a Českých Budějovicích. Uvedl to marketingový manažer obchodního centra Ondřej Laně.

"Termín otevření Plzeňany velmi příjemně překvapí," uvedl bez bližších podrobností Laně. Součástí multikina, jehož prostory bude vlastnit Centrum Olympia Plzeň a.s., bude zábavní prostor - pravděpodobně s diskotékou a bowlingem.

Záměr vybudovat v Plzni multikino deklaruje dlouhodobě také nizozemská firma Plaza Centers, která chce postavit za 1,2 miliardy korun nákupně-zábavní centrum uprostřed města na území bývalého výstaviště. Investor který stále uvádí, že centrum otevře začátkem roku 2007, zatím stále nemá stavební povolení, i když ve smlouvě s radnicí ho měl získat do letošního dubna.

Centrum Olympia je největší obchodní dům v Plzni s plochou 35.000 metrů čtverečních. Byl otevřen loni v dubnu a v září ho od nizozemských společností AM Development a Royal Ahold odkoupila mezinárodní realitní společnost ING Real Estate, součást finanční skupiny ING Group, která podniká v investičním managementu a developmentu.

Obsazené centrum s 90 nájemci a více než 500 zaměstnanci je pátým největším v Česku a západočeskou "jedničkou". Vzniklo za 1,8 miliardy korun na ploše osmi hektarů a devět hektarů podél dálničního tahu Praha-Rozvadov má ještě vlastník k dispozici.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...