Dama Senso – španělská smyslnost

Dama Senso – španělská smyslnost

Kde jinde hledat koupelnu plnou emocí, přeplněnou něžnými útoky na lidské smysly než ve Španělsku! A kde jinde hledat zařízení...

Kde jinde hledat koupelnu plnou emocí, přeplněnou něžnými útoky na lidské smysly než ve Španělsku! A kde jinde hledat zařízení pro smyslnou koupelnu, než v koupelnovém setu španělské značky Roca s názvem Dama Senso, který má smyslnost již přímo ve svém názvu. Přestože se jedná o koupelnu, kterou na první pohled můžete klidně zařadit k poctivému německému nebo švýcarskému designu, při podrobném ohledání najdou vaše smysly to, co odlišuje španělskou koupelnu od všech ostatních. Středozemní atmosféru plnou energie a života.

Podmanivé kubické tvary základního objemu vévodí všem prvkům setu - setkáte se s nimi u umyvadel, klozetů, bidetů i u vany. Právě hranatost vedla ke stylovému pojetí nábytku, jenž souzní s keramikou v harmonickém celku. Křídla tvořená skříňkami nebo poličkami na bocích pravoúhle pojatého krytu sifonu či sloupu pod umyvadlem vytvářejí praktické odkládací plochy po stranách. Svěží pojetí skříněk kombinuje světlé dřevo bočnic, u dvířek lze volit skla členěná horizontálními pruhy či výplně v barvě šedé metalízy.

Tvůrci odvedli opravdu vynikající práci, což dokládá fakt, že na setu je stále co objevovat a možnost variací je takřka nekonečná. Tak třeba věšák na ručníky tvoří integrální součást systému, lze ho umístit na skříňku čelně či bočně a dokonce se dá přichytit i ze strany krytu sifonu místo skříňky. Nevyvstává tudíž problém, kam přidělat držák ručníků, protože zkušení španělští návrháři přemýšleli místo uživatelů. A praktická lupa umístěná přímo v zrcadle již působí jen jako třešnička na dortu.

Foto: Roca

Komentáře

Načítám komentáře...