Pragointerier - New Design

Pragointerier - New Design

Rok se s rokem sešel a mezinárodní veletrh PRAGOINTERIER - NEW DESIGN je opět za dveřmi. Již po patnácté nabídne návštěvníkům i...

Rok se s rokem sešel a mezinárodní veletrh PRAGOINTERIER - NEW DESIGN je opět za dveřmi. Již po patnácté nabídne návštěvníkům i vystavovatelům spoustu novinek a zajímavostí. Stalo se již tradicí, že kdo chce zhlédnout nejrozsáhlejší a nejucelenější pražskou přehlídku nábytku, bytového textilu, podlahovin, svítidel a bytových doplňků, neváhá ani okamžik a zamíří rovnou na Výstaviště v Praze-Holešovicích. Tento rok zde navíc v rámci veletrhu Pragointerier - New Design bude možné navštívit také specializovanou výstavu nazvanou OKNA, DVEŘE, SCHODY. Veletrh se uskuteční na ploše osmi pavilonů holešovického areálu, kterou organizátor výstavy Incheba Praha hodlá rozšířit ještě o mobilní halu, která bude tento rok ještě prostornější než v letech minulých. Celkem je pro vystavovatele připraveno 25.000 metrů čtverečních kryté výstavní plochy.

Ještě než začal zářijový PRAGOINTERIER, vystavovatelé již zablokovali 2.500 metrů čtverečních na únorový termín. Na veletrh se jako první přihlásily společnosti, jejichž účast lze označit za stabilní. Těmi jsou například In Elis, Jech, Ason, Elben či Woodface a další.

Úspěch veletrhu PRAGOINTERIER, na kterém se v roce 2005 v únorovém a zářijovém termínu prezentovalo 854 vystavovatelů a který zhlédlo celkem 47.488 návštěvníků, spočívá v jeho všestrannosti. Každý si tam najde přesně to, co hledá. Veletrh představí široké škály nábytku – od kuchyní, sedacích souprav, ložnic, skříňových stěn až po speciální nábytek vhodný do dětských pokojů nebo zahrad. Zájemce se zde rovněž může dozvědět užitečné informace, potřebné při koupi nemovitosti, a poradit, jak si zajistit hypotéku. Veletrh tradičně nabídne i doplňky, jako jsou lůžkoviny, dekorační látky nebo svítidla. V září se navíc osvědčilo spojení dvou veletrhů - PRAGOINTERIER LIVING FAIR a BUILDING FAIR. V únoru to budou rovněž dvě velké spojené akce; současně s veletrhem PRAGOINTERIER - NEW DESIGN se uskuteční ještě výstava OKNA, DVEŘE, SCHODY, která se v minulosti prezentovala samostatně v jiném termínu.

Na PRAGOINTERIERU si přijdou na své milovníci stylového nábytku, jehož repliky zaplní samostatnou halu. Představí se například firmy Triant, Prionord nebo Unis N, specializující se na selský nábytek. Italský luxusní nábytek u nás letos nově představí firma Royal Interier, jejíž originální stánek rozhodně nepřehlédnete. Ve stejném prostoru návštěvníci najdou také kvalitní bytové doplňky firmy Décor Élegant TENA, a. s., Interservis nebo umělé květiny firmy Paramit.

Tentokrát se však představí i celá řada firem, které se v uplynulých letech veletrhu neúčastnily. Například elektrické domácí spotřebiče a expozice s bílou domácí technikou jsou jednou z novinek nadcházejícího veletrhu. Například známá společnost Electrolux se letos poprvé představí se svým zbožím, jehož jméno zná snad každý. Tento největší světový výrobce domácích spotřebičů pro kuchyň, úklid a venkovní použití uvádí na trh například modulovou řadu varných desek Frontline Future, která splní všechna přání moderních zákazníků. Na New Designu 2006 uvidíte také zboží firmy ILVE zabývající se dovozem italského zařízení varných center, jako jsou sporáky, varné desky a vestavěné spotřebiče, vhodné jak pro domácnost, tak pro gastro-provozovny všeho druhu. Výrobkové řady Majestic, Quatra Modular, Profesional, Profesional Plus a Trent Line se v České republice budou ve větším měřítku veřejně prezentovat úplně poprvé. Přehlídku kuchyňského vybavení doplní i značka Mora, nabízející více než 50 nových modelů sporáků, vestavěných desek a trub, mikrovlnných trub, odsavačů par, elektrických zásobníkových ohřívačů vody a mnoho dalších výrobků. Celkem se v únoru 2006 na Výstavišti v Praze-Holešovicích představí asi 500 vystavovatelů.

Na veletrhu Pragointerier nebude nouze o novinky všeho druhu. Například firma YTTERSTONE představí návštěvníkům přírodní flexibilní pískovec ohebný jako list papíru, který nabízí každému interiéru i exteriéru exkluzivní a nezaměnitelný charakter 40 miliónů let přirozeně vznikající kamenné struktury. Jedná se o první ohebný přírodní pískovec na světovém trhu. Jeho použití v interiéru končí tam, kde končí fantazie jeho uživatele. Další zajímavostí jsou například exkluzivní kamna firmy SITRABO. Jedná se skutečně o unikátní exemplář, neboť tato kamna byla vyrobena v roce 1890 v Dánsku jako kopie kachlových kamen z roku 1766, která jsou uložena v Muzeu v Kodani. K nejzajímavějším novinkám patří rozhodně také EZYLAY SILIKON SYSTÉM vyvinutý v australském Perthu, který v české premiéře uvede na trh společnost LUXFERY CZ. Jde o revoluční systém pro výstavbu stěn ze skleněných tvárnic. Svojí konstrukcí umožňuje splnit letité požadavky architektů na „neviditelnou“ spáru. Každý z vystavovatelů má zkrátka pro návštěvníky veletrhu připravené to nejlepší ze své nabídky, takže rozhodně bude na co se dívat.

Každý holešovický veletrh provází bohatý doprovodný program a nejinak tomu bude i při únorovém PRAGOINTERIERU. Zájemci se budou moci zúčastnit řady soutěží a besed. Veletrh letos chystá pro své návštěvníky také prezentační centrum. Témata letošních přednášek a seminářů budou zaměřena na problematiku, kterou dnes a denně řeší obyvatelé panelových domů i rodinných domků. Ti nejfundovanější odborníci odpoví návštěvníkům na mnohé otázky a vyřeší jejich problémy. Nejenže se zde každý může dozvědět užitečné informace potřebné při koupi nemovitosti a poradit se, jak si zajistit hypotéku, ale i zjistí, jak předejít či zamezit obtížím, které s bydlením jakkoliv souvisí. Veletrhu se totiž zúčastní i celá řada cechů, svazů a sdružení, a to jak z oborů řemeslných, tak i z řad spotřebitelů a architektů. Pragointerier - New Design nabízí návštěvníkům nejen mnohé přednášky a informační prezentace, ale i tzv. Poradenská centra, vedená odborníky na slovo vzatými. Tak například Cech podlahářů a parketářů vám poradí, jak co nejlépe a nejlevněji pořídit podlahu a jak ji udržovat a spoustu dalšího. Kape vám kohoutek, nedrží vám malba na stěně? Chtěli byste zateplit chalupu nebo se vám sesouvá kamenná zídka na zahrádce? I na vás čekají odborníci, například z Cechu instalatérů ČR, Svazu kameníků a kamenosochařů a spousta dalších. Jste nespokojeni s něčím, co jste si již koupili? Pak se obraťte na sdružení spotřebitelů, kde vám rádi poradí a pomohou. Své stánky na veletrhu budou mít také instalatéři, kamnáři, interiéroví architekti, zkrátka všichni, kteří vám s výstavbou či renovací vašeho domova mohou být jakkoliv užiteční. Každý si zkrátka v průběhu konání veletrhu na Výstavišti najde přesně to, co hledá.

Souběžně s veletrhem bude v areálu Výstaviště probíhat i výstava Bydlení, zaměřená na nové možnosti bydlení, kterou pořádá firma M.I.P. group. Již počtvrté se v rámci veletrhu PRAGOINTERIER – NEW DESIGN uskuteční i projekt Hrnčířské trhy. Incheba jej tradičně připravuje ve spolupráci s organizátorem velice oblíbených a v oboru prestižních Berounských hrnčířských trhů. Na veletrhu v Křižíkově pavilonu se bude prezentovat přes osm desítek keramiků z celé republiky.

Návštěvníci si oblíbili i soutěže pro odborníky, zejména ty, při nichž svůj um mohli předvést nejlepší dekoratéři. Ve spolupráci s časopisem Domov se připravuje již tradiční soutěž dekoratérů zvaná Lůžko v interiéru. Soutěž spočívá v celkové úpravě lůžka či dvojlůžka opatřeného textiliemi. V roce 2005 se vítězem této soutěže stala společnost ASON INTERIÉR. Na Pragointerieru však nebudou soutěžit jen výrobci, návrháři a dekorační studia, ale také návštěvníci. Pro ně je připravena například soutěž Lůžko snů, ve které mohou vyhrát hodnotné ceny.

Únorový PRAGOINTERIER se zaměří především na bytový a ho

Komentáře

Načítám komentáře...