Veletrh kancelářského nábytku a vybavení

Veletrh kancelářského nábytku a vybavení

Pro rok 2006 připravuje Incheba Praha nový projekt s názvem PRAGOOFFICE. Tento veletrh, jehož cílová skupina je velmi specificky...

Pro rok 2006 připravuje Incheba Praha nový projekt s názvem PRAGOOFFICE. Tento veletrh, jehož cílová skupina je velmi specificky zaměřená, se bude konat týden po PRAGOINTERIERU, tedy od 9. do 11. února. Cílem veletrhu je prezentovat veřejnosti všechny kvalitní novinky, trendy a design českých i zahraničních kanceláří, a to od kancelářského nábytku přes vybavení a doplňky až po výpočetní a telekomunikační techniku. Projekt bude podpořen doprovodným programem zaměřeným především na nové technologie v kanceláři a jejich vliv na pracovní prostředí pracovníka. Spolupořadatelem připravované akce je společnost Expand Media, vydavatel časopisu KANCELÁŘ, která byla autorem koncepce a v uplynulých třech letech spoluorganizovala veletrh OFFICE & LIFE.

Koncem září 2005 se v prostorách hotelu EXPO na Výstavišti v Holešovicích uskutečnila schůzka představitelů významných firem z řad výrobců a dovozců kancelářského nábytku s cílem najít co nejvhodnější způsob, jakým v příštím roce prezentovat veřejnosti všechny kvalitní novinky, trendy a design českých i zahraničních kanceláří. Po více než hodinové diskusi se zúčastnění jednoznačně shodli na potřebě specializovaného a profesionálně pojatého projektu, a společně se zástupci Incheby Praha a časopisu Kancelář tak byla dotvořena konkrétní idea veletrhu kancelářského nábytku, vybavení a doplňků pod novým názvem PRAGOOFFICE.

Výstaviště v Praze-Holešovicích se tedy v únoru 2006 stane na tři dny tím pravým místem pro všechny architekty, projektanty i správce, majitele a uživatele kancelářských budov z podnikatelské i státní sféry. Rovněž developeři nových kancelářských objektů, designéři nábytku a technického vybavení by na veletrhu neměli chybět, stejně jako prodejci z oboru, média a odborná veřejnost včetně studentů odborných škol. Veletrhu PRAGOOFFICE se zúčastní špičkové firmy z oblasti designu, produkce a prodeje kancelářského nábytku a techniky, stejně jako designérské, architektonické a projekční ateliéry a organizace. Incheba Praha bude garantem kvality připravovaných expozic, které budou schvalovány již ve fázi projektové dokumentace. Na hrubé výstavní ploše 4.730 m2 organizátor očekává představení přibližně šedesáti vystavovatelů.

Není tajemstvím, že přední výrobci kancelářského nábytku a vybavení potvrdili své postavení na trhu tím, že si již na podzim zablokovali ta nejlepší místa v hale, aby mohli co nejefektivněji prezentovat své produkty, na které mohou být právem pyšní. Nahlédneme-li pod pokličku příprav, najdeme mezi přihlášenými například firmu Nábytek Exner, držitele mnoha ocenění, který v únoru představí užití nejmodernějších technologií a materiálů u výrobkových řad Ego, Explorer a Expo. Také Kořan nábytek, majitel ochranné známky Ekologicky šetrný výrobek, představí své unikátní kousky značky Final, Al-mont a Kompakt. Mezi přihlášenými bychom také našli společnost Delso, která předvede výrobky značky Ora, Rexite, Rovo, Arredi a Progress. Také slovenský výrobce Myotis představí svůj variabilní kancelářský systém. Firmy Váňa, Primo, Dexiom, Furniture a další bude v únoru také možné spatřit v Průmyslovém paláci. Výstavy kancelářského nábytku a vybavení v zemích Evropské unie i ve Spojených státech patří k nejprestižnějším veletrhům a organizátoři Pragooffice věří, že nejinak tomu bude i v České republice.

Veletrh PRAGOOFFICE předvede progresivní prvky vytvářející moderní kancelářské prostředí nejen z pohledu funkčních vlastností, ale i estetického vnímání, životního a pracovního stylu. Výběrovým charakterem veletrh zajistí vysokou kvalitativní a inspirativní úroveň v rámci ucelené a čisté nomenklatury, jejíž rozšíření o kancelářskou techniku a kancelářské vybavení se setkalo s podporou potenciálních vystavovatelů, ovšem s podmínkou výběru těch nejkvalitnějších technologií a služeb bez přímého prodeje. Veletrh by měl plnit nejen prezentační a kontraktační, ale i společenskou a informativní funkci.

Projekt umožní pozvaným firmám každoroční setkání s odborníky i s potenciálními zákazníky. Organizátor akce navíc přislíbil nadstandardní služby jak pro vystavovatele (VIP kavárny, catering, parkování v areálu), tak pro návštěvníky. Doprovodný program nabídne organizované setkání facility manažerů, developerů a architektů, odpovědných pracovníků uživatelské sféry a studentů odborných středních a vysokých škol s řadou odborných přednášek a seminářů i prezentací firem a trendů v oboru. Na přípravě se spolupodílejí i profesní organizace a odborné instituce. Organizátoři připravují expozice pro architekty (technika, software, služby) a úzce specializovanou výstavu „Kanceláře v objektech industriální architektury“. Chystají se také odborné semináře a nebudou chybět ani tematické kulaté stoly profesních organizací.

Vítaným bonusem budou rovněž progresivní slevy v ceně výstavních ploch, podporující co nejucelenější pohled na problematiku kanceláří, zároveň však bude kladen důraz na výběrovost akce z hlediska kvality představovaných výrobků a technologií. Výběr zajistí nadstandardní úroveň expozic vystavovatelů a doplní je o tematické výstavy designu.

Do zahájení výběrové výstavy Pragooffice zbývá ještě několik týdnů a předběžný plánek výstavní plochy se pomalu, ale jistě zaplňuje vystavovateli. Ti si jedinečnou příležitost prezentace na únorové výstavě nechtějí nechat ujít a dobře vědí proč. Během PRAGOOFFICE proběhne soutěž „Pracovní místo roku 2006“ a v závěru veletrhu budou uděleny ceny organizátora, hlavního mediálního partnera, odborného partnera a cena novinářů. Slavnostní zahájení veletrhu PRAGOOFFICE proběhne za účasti vybraných zástupců Magistrátu hlavního města Prahy a jeho konání podpoří samostatná propagační kampaň v prestižních médiích. Bližší informace o veletrhu včetně přihlášky pro vystavovatele získáte na www.incheba.cz/pragooffice nebo na telefonním čísle 220 103 480.

Komentáře

Načítám komentáře...