Výstavy STŘECHY PRAHA a Úspory energií

Výstavy STŘECHY PRAHA a Úspory energií

Ve dnech 26. - 28. ledna 2006 proběhl na pražském Výstavišti v Holešovicích 8. ročník mezinárodního veletrhu Střechy Praha...

Ve dnech 26. - 28. ledna 2006 proběhl na pražském Výstavišti v Holešovicích 8. ročník mezinárodního veletrhu Střechy Praha společně s výstavou Úspory energií a obnovitelné zdroje. Sešla se zde téměř celá oborová odborná veřejnost, aby seznámila zájemce o danou problematiku s novinkami pro nadcházející období. Veletrhu se zúčastnilo na 180 renomovaných firem, jak českých, tak zahraničních. Nechyběli všichni významní výrobci a dodavatelé střešních materiálů, výrazně byla zastoupena oblast úspor energií a obnovitelných zdrojů, především ze sekce solární energie. Návštěvnost akce předčila i v mrazivém počasí očekávání a návštěvníků přišlo přes 13.000.

Zvýrazněnými tématy letošního ročníku byly „Střecha jako součást energetického konceptu budovy“, „Nízkoenergetické stavění“ a „Solární energie“.

Návštěvníci mohli vidět kompletní sortiment střešních krytin a střešních doplňků, ať již jde o tvrdé, asfaltové, kovové, nebo střešní krytiny na bázi PVC a další. Nechyběla široká nabídka tepelných izolací, hydroizolačních fólií, střešních oken nebo výrobků pro půdní vestavby. Proběhl doposud nejbohatší doprovodný program přednášek, diskusí, praktických ukázek a soutěží, velký ohlas zaznamenala tradičně bezplatná poradenská centra pro širokou veřejnost.

Doprovodnou akcí byla výstava Úspory energií a obnovitelné zdroje. Zde byly k vidění stavební systémy vhodné pro nízkoenergetické domy, nové druhy střešních oken, solární kolektory a tepelná čerpadla a také světová novinka - integrovaný fotovoltaický systém EVALON – Solar, kterou nabízí firma FDT (CZ) jako hydroizolační systém pro ploché střechy s integrovanými fotovoltaickými amorfními články. Tento výrobek byl oceněn v prestižní soutěži o nejlepší exponáty výstavy a získal titul Zlatá taška 2006. Čestné uznání v této soutěži získala firma SINGING ROCK za celotělový postroj, plně nastavitelný s Rock & Lock sponami pro všechny druhy práce ve výškách včetně visu.
Tradičně proběhlo předání ocenění za nejpoutavější expozici z předchozího ročníku. Ocenění a pohár za vítěznou expozici získala firma TONDACH Česká republika.

Velký úspěch zaznamenalo Fórum pro starosty a další zástupce našich měst a obcí na téma „Energie a obec“, které svou návštěvností předčilo všechna očekávání.

V poradenském středisku sdružení Energy Centre České Budějovice návštěvníci získali cenné rady, jak ušetřit peníze za vytápění, elektřinu a vodu, kde lze získat dotace na solární zařízení a další. Poradenství provozoval na svém stánku i Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR. Odborníci radili s výběrem vhodného materiálu na střechu, nejvíce dotazů zodpovídali na téma opravy a rekonstrukce střech a nejčastější vady střešního pláště a též poskytovali kontakty na kvalitní realizační firmy. Informační centrum ČKAIT nabízelo aktuální ekonomické, statistické a obchodní informace z oblasti stavebnictví. Širokou nabídku odborné literatury nabízel stánek nakladatelství BEN - technická literatura.

Zpestřením pro návštěvníky byla horolezecká stěna 5 m vysoká s odborným dohledem a jištěním, kterou provozovala firma Hrabák z Příbrami. Odpočinout si pak každý mohl v příjemném prostoru výstavky fotografií s názvem „Plechové střechy“. 

Denně probíhalo losování anket návštěvníků o množství hodnotných cen včetně střešní krytiny na rodinný dům. Seznam výherců denního losování je k dispozici na http://www.strechy-praha.cz/.

9. ročník výstavy Střechy Praha proběhne opět společně s výstavou Úspory energií a obnovitelné zdroje na pražském Výstavišti v Holešovicích ve dnech 25. – 27. ledna 2007.

Více informací na: http://www.strechy-praha.cz/

Komentáře

Načítám komentáře...