Hypoteční banka vydává hypotečních zástavní listy

Hypoteční banka vydává hypotečních zástavní listy

Hypoteční banka, největší emitent hypotečních zástavních listů (HZL) na tuzemském finančním trhu, dnes vydává svou 30. emisi HZL...

Hypoteční banka, největší emitent hypotečních zástavních listů (HZL) na tuzemském finančním trhu, dnes vydává svou 30. emisi HZL v objemu 2 mld. Kč. Dluhopisy jsou úročeny pevnou úrokovou sazbou ve výši 4,15 %, jejich splatnost je 3 roky a nominální hodnota jednoho kusu činí 10.000 Kč. HZL nesou ISIN CZ0002000789 a bude je možné zakoupit prostřednictvím elektronické služby Patria Direct, kterou si klienti ČSOB mohou zřídit na pobočkách této banky.

„Objem poskytovaných hypotečních úvěrů poslední roky výrazně roste a podle našich předpokladů bude tento trend letos pokračovat. Proto přicházíme s další emisí hypotečních zástavních listů, jimiž se hypoteční úvěry financují,“ říká Marek Krejčí, ředitel odboru refinancování a HZL Hypoteční banky.

Hypoteční zástavní listy jsou volně obchodovatelné cenné papíry. Pokud jsou využity na financování hypoték určených na investice do nemovitostí, jsou jejich úrokové výnosy osvobozeny od daně z příjmů. HZL jsou kryty dvojím způsobem – zástavním právem k nemovitostem a pohledávkami z hypotečních úvěrů. Díky kombinaci zajímavého výnosu a nízké míry rizika patří k nejefektivnějším a také nejoblíbenějším investicím na tuzemském kapitálovém trhu.

Hypoteční banka vydala k dnešnímu dni již 30 emisí HZL v celkovém objemu 57,6 mld. Kč, z toho v oběhu je v současné době 23 emisí ve výši 43,3 mld. Kč. K 31. prosinci 2005 činily HZL banky 32 % všech těchto cenných papírů v oběhu v České republice.

Komentáře

Načítám komentáře...