Příjemné koupání od jara do podzimu

Příjemné koupání od jara do podzimu

Mít vlastní bazén je pro mnoho lidí dnes už splněným snem. Léto je však u nás celkem krátké a někdy se ani ve dvou nejteplejších...

Mít vlastní bazén je pro mnoho lidí dnes už splněným snem. Léto je však u nás celkem krátké a někdy se ani ve dvou nejteplejších měsících voda neohřeje na dostatečně příjemnou teplotu, abychom bazén mohli plně využívat. Existuje samozřejmě řada možností, jak tento problém řešit a sezónu si tak prodloužit, ale zastřešení bazénu či pořízení solárních panelů je relativně nákladné a často nepříliš estetické řešení. U solárních panelů jsme navíc závislí na době slunečního svitu. Co tedy s tím? Jednoduchou odpověď nabízejí bazénová tepelná čerpadla, která umožňují prodloužit koupací sezónu v kalendářním roce až na sedm měsíců a která nyní zaznamenávají velký nárůst.

Výhodou bazénových tepelných čerpadel není jen to, že umí využít energii, která je všude kolem nás dostupná zdarma, ale i velmi nízké provozní náklady, které k tomu potřebují. Příkon kompresoru je pouhých 1,9 kW, zatímco jeho tepelný výkon je až čtyřnásobně vyšší. Úsporu nákladů zajistí také možnost automatického provozu v nízkém tarifu elektrické energie. Využitím časového spínače může tepelné čerpadlo ohřívat vodu v bazénu i v noci, kdy není možné využití solárních kolektorů. Voda v bazénu je tedy teplá vždy, dle nastavení uživatele. Cílovou teplotu vody je možné jednoduše regulovat, takže se nemůže stát, že by při dlouhodobějším slunečném počasí byla voda ohřátá příliš, jako je tomu u slunečních kolektorů.

Bazénová tepelná čerpadla, která vyrábí například Česká firma Kostečka Invest, a. s., patří již pět let mezi nejkvalitnější výrobky na trhu, přitom si však zachovávají cenovou dostupnost. Pořízení bazénového tepelného čerpadla je srovnatelné s investicí do kvalitních solárních panelů. Jeho konstrukce zajišťuje vysokou odolnost vůči atmosférickým vlivům. Chod tepelných čerpadel je velmi tichý a jejich provoz splňuje nejpřísnější hygienické normy. Ani montáž a údržba nekladou na majitele bazénu velké nároky, navíc díky relativně malým rozměrům není umístění čerpadla problémem.

Technické údaje v kostce

Typ bazénového tepelného čerpadlaROW 17 RROW 24 R
Výkon / příkon (vzduch 15 °C / voda 25 °C) 7 kW / 1,9 kW9 kW / 2,7 kW
Připojovací napětí230 V / 50 Hz230 V / 50 Hz
Délka/výška/hloubka (mm)1160/840/3801160/840/380
Maximální hlučnost / hmotnost56 dB / 85 kg56 dB / 85 kg
Velikost bazénudo 40 m340 až 100 m3

Co dodat? Příjemně teplou vodu ve vašem bazénu!

Komentáře

Načítám komentáře...