Praha letos prodala nemovitosti za víc než 860 milionů Kč

Hlavní město Praha prodalo od počátku letošního roku nemovitosti za víc než 860 milionů korun.

Hlavní město Praha prodalo od počátku letošního roku nemovitosti za víc než 860 milionů korun, což je víc, než bylo v obvyklé v uplynulých letech. V posledních osmi letech se příjmy Prahy z prodeje a pronájmů nemovitostí pohybovaly mezi 800 a 850 miliony korun. Dlouhodobě stabilní příjmy tak Praha letos překonala již v květnu. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny.

"Bylo to způsobeno prodejem Richterova domu v blízkosti Staroměstského náměstí a prodejem parcely nedaleko Národního divadla," řekl HN pražský radní Pavel Klega. Noví majitelé za ně zaplatili přes 600 milionů korun.

Praha vlastní ještě tisíce dalších budov a pozemků. Jejich celková hodnota představuje podle hrubých odhadů asi 700 miliard korun. Jejich postupný rozprodej se podle informací deníku ještě zrychlí a město už vybírá nemovitosti vhodné k prodeji či pronájmu.

Město podle Klegy zvažuje například prodej domu v Žitné ulici, kde donedávna sídlil úřad Městské části Prahy 2 nebo domy v bývalé Grabově továrně v Libni. Další desítky až stovky milionů korun přinese městu prodej pozemků. "Chceme se zbavit veškerého majetku, který magistrát k plánovanému rozvoji města nepotřebuje," řekl Klega.

Koncem léta bude město rozhodovat o dlouhodobém nájmu Colloredo-Mansfeldova paláce a na podzim vypíše nové výběrové řízení na prodej Obecního dvora na nábřeží Vltavy. Za něj chce radnice utržit minimálně 90 milionů korun.
Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...