Ocenění TOP DŮM 2007 pro bezbariérový Apollon

Ocenění TOP DŮM 2007 pro bezbariérový Apollon

Typový rodinný dům Apollon, jenž je prvním bezbariérovým projektem v rámci programu POROTHERM DŮM, vybojoval cenu TOP DŮM 2007....

Typový rodinný dům Apollon, jenž je prvním bezbariérovým projektem v rámci programu POROTHERM DŮM, vybojoval cenu TOP DŮM 2007. Soutěž s tímto názvem pořádá již pět let časopis Dům a zahrada. Ocenění ve čtyřech kategoriích podle velikosti podlahové plochy přitom uděluje zvlášť jak odborná porota, tak hlasující čtenáři.

Apollon získal svoji cenu od hlasujících čtenářů, a to v kategorii rodinných domů s podlahovou krytinou 150 – 200 m2. Mezi základní kritéria pro ocenění přitom patřila celková kvalita projektů po stránce uživatelské i konstrukční.

Bezbariérový typový dům Apollon nabízí díky unikátním dispozičním možnostem kvalitní bydlení pro 3 – 5 osob, přičemž poskytuje dost prostoru pro dva vozíčkáře zároveň. Tento menší jednopodlažní dům se čtyřmi obytnými místnostmi a pultovou střechou je netradičně pojatý. Všechny místnosti domu jsou řešeny tak, aby byly přístupné i pro imobilní obyvatele domu. Doba výstavby bezbariérového domu Apollon jsou přibližně čtyři měsíce v případě varianty hrubá stavba, v provedení stavby „na klíč“ pak devět měsíců. Orientační cena hrubé stavby včetně DPH je 1,6 mil. Kč, v případě domu na klíč výstavba přijde cca na 3,49 mil. Kč.

Program POROTHERM DŮM vznikl v roce 2002 a jeho cílem je podpora kvalitní výstavby rodinných domů u nás. Výstavba přitom může probíhat jak podle vlastního návrhu, tak lze využít některého z typových projektů. Zájemci, kteří si vyberou přímo z nabídky deseti typových domů programu POROTHERM DŮM, získají kompletní projektovou dokumentaci zdarma.

Více informací o programu POROTHERM DŮM si lze vyžádat na zákaznické lince 844 111 123, potřebné informace je možné získat i na www.porothermDUM.cz.

Komentáře

Načítám komentáře...