Poohlédnutí za veletrhem Nový byt a dům

Poohlédnutí za veletrhem Nový byt a dům

Letošní ročník souboru veletrhů Nový byt a dům, Dřevostavby, Moderní vytápění a Geos, který se konal 1.- 3. 3. poprvé na...

Letošní ročník souboru veletrhů Nový byt a dům, Dřevostavby, Moderní vytápění a Geos, který se konal 1.- 3. 3. poprvé na Výstavišti v Praze-Holešovicích, zaznamenal vysokou návštěvnost odborníků a koncových zákazníků – 34.700, ale také velkou podporu ze strany vystavovatelů, kteří zde prezentovali své kreativní expozice s připravenými novinkami pro rok 2007.

13. ročník mezinárodního veletrhu staveb, renovací, bydlení a interiérů, veletrh Nový byt a dům, nabídl návštěvníkům širokou škálu výrobků z oboru okna, dveře, podlahy, bazény, cihlářský průmysl, izolace, vybavení interiérů. Poprvé se letos představily společnosti jako např. VELUX Česká republika, s. r. o., Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., Heluz cihlářský průmysl, v. o. s., a další. Své již hotové projekty představili přední čeští developeři, např. společnost ORCO PROPERTY GROUP. Návštěvníci veletrhu se také mohli zúčastnit soutěží o řadu zajímavých a hodnotných cen.

Druhý ročník mezinárodního veletrhu Dřevostavby jen potvrdil svoji jedinečnost. Zájem o prezentaci projevily společnosti, které patří mezi špičku v oboru využití dřeva a aglomerovaných prvků ze dřeva ve stavebnictví. Přes 80 zúčastněných firem představilo novinky v prostorách pražského výstaviště v Holešovicích. I letos bylo hlavním doprovodným programem pokračování Salonu dřevostaveb 07. Návštěvníkům Salonu dřevostaveb se naskytla jedinečná šance zhlédnout v průběhu několika dní aktuální realizace od špiček v oboru. Představili se architekti a ateliéry, jejichž realizované stavby zde bylo možno vidět. Laikovi přinesl přehled o architektuře dřevostaveb, a napomohl tak například při rozhodování o partnerovi pro návrh a realizaci jeho investičního záměru (ať už se jedná o rodinný domek, či o rozsáhlejší stavbu). Odborníkům zase rozšířil obzory v ne příliš známé oblasti architektury a možná přinesl i novou inspiraci. Dalším lákadlem nejen pro odborníky, ale i koncové zákazníky byla ojedinělá, částečně vzdělávací výstava s názvem Dřevo krásných stromů. Výstava představila dřevo dvaceti našich nejznámějších stromů. Některé dřevo návštěvníci hned poznali, jiné spatřili možná vůbec poprvé. Kromě základních dřevařských řezů kmenem mohli také vidět, jak uvnitř vypadá třeba očkovitost, tlakové dřevo (na kmeni např. pod silnou větví), opouzdřené poranění kmene, rozvětvení, zarostlý zlom či „práce hmyzu“. V sobotu 3. 3. bylo možné zhlédnout jednodenní ukázku dřevorubeckých sportů v podání týmu Martina Komárka. Martin Komárek dosáhl historického a životního úspěchu a jako první Evropan dokázal prolomit nadvládu zámořských závodníků a prosadit se na bronzový stupínek na mistrovství světa v dřevorubeckých sportech - STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES.

Na veletrhu Moderní vytápění byly zastoupeny všechny druhy vytápění. Na své si přišli zájemci o podlahové vytápění elektrické nebo teplovodní, solární kolektory, krby a kamna, sálavé panely aj. Hlavním nosným oborem veletrhu byla tepelná čerpadla, která zde představily společnosti: ATEG plus, s. r. o., CIATIK TRADE, s. r. o., CLIMATEC GROUP, a. s., MASTER THERM CZ, s. r. o., NIBE INDUSTRIER AB, PZP KOMPLET, a. s., SOL-CZ, s. r. o., TEPELNÁ ČERPADLA AIT, s. r. o., TEPELNÁ ČERPADLA IVT, s. r. o., TERMO KOMFORT, s. r. o. Ze zahraničí např. z Německa své infračervené topné panely představila firma SUWITHERM a nebo z Rakouska firma FUEGO öfen již podruhé prezentovala luxusní krby. Vyhledávaným doprovodným programem byly přednášky, které se rovněž věnovaly tématu tepelných čerpadel a alternativním zdrojům vytápění. Všechny prezentující společnosti se zaměřily na úsporu energie a ekologicky šetrného vytápění.

Geos - mezinárodní veletrh geodézie, kartografie, navigace a geoinformatiky oslavil své druhé narozeniny. Tento specializovaný veletrh je jedinečný svého druhu v ČR a i letos nabídl návštěvníkům nejnovější technologie a novinky z daných oborů. Součástí veletrhu byla dvoudenní odborná konference.

Doufáme, že veletrhy splnily očekávání návštěvníků i vystavovatelů, a těšíme se na setkání v roce 2008.

-Terinvest-
Foto: Terinvest

Komentáře

Načítám komentáře...