Klimatizace Karma pro rok 2007 - opět účinnější

Klimatizace Karma pro rok 2007 - opět účinnější

Zdá se, že letošní léto bude opravdu horké a naše touha po ochlazení nemalá. Většina prodejců i výrobců klimatizací jsou tedy...

Zdá se, že letošní léto bude opravdu horké a naše touha po ochlazení nemalá. Většina prodejců i výrobců klimatizací je tedy připravena nabídnout nám klimatizace, které naši touhu po zchlazení naplní. Například Karma má pro rok 2007 připraveny klimatizace ve třech provedeních - split, multisplit, kdy lze na jednu venkovní kompresorovou jednotku připojit dvě vnitřní jednotky, a inverterové splitové jednotky, kdy kompresor pracuje s proměnlivými otáčkami - výsledkem je vyšší účinnost a až o 30 % energeticky úspornější provoz.

Kromě toho, že klimatizace Karma pracují efektivněji (všechny jsou v energetické třídě A), s co nejmenšími energetickými nároky, jsou ekologické i díky použitému chladivu (R 410 a), které nenarušuje ozónovou vrstvu zemské atmosféry.

Perličkou je, že klimatizace této značky umí generovat záporné ionty, které uvolňují do vzduchu. Tím je docíleno, že vzduch vnímáme jako chladný. Osvěžující čerstvý vzduch má totiž asi 20% převahu záporně nabitých iontů nad kladnými. Klimatizační jednotky Karma tedy optimálně upravují poměr iontů ve vzduchu místnosti. Záporně nabité ionty v ovzduší také zlepšují kvalitu spánku, zvyšují pH krve, snižují krevní tlak a spotřebu kyslíku, zvyšují odolnost vůči virovým onemocněním a zlepšují látkovou výměnu.

A pokud bude letošní léto naopak chladné? Ani v tom případě nebude nákup klimatizace úplně „ztrátovou“ záležitostí. Klimatizační jednotky Karma totiž umějí vzduch také dohřát. Během dohřívání místnosti pracuje klimatizační jednotka na principu tepelného čerpadla, tzn. teplo je odebíráno z venkovního prostředí. Znamená to, že v chladném období slouží jako zdroj tepla. Zhruba do venkovní teploty -5 °C jsou tyto klimatizace levnějším zdrojem tepla než přímotopné - elektrické nebo plynové - těleso.

-Karma-

Komentáře

Načítám komentáře...