VELOX – 50 let existence

Dne 11. května 2007 proběhly v sídle společnosti VELOX-WERK GmbH v Maria Rojach, Rakousku oslavy 50-letého výročí systému VELOX....

ne 11. května 2007 proběhly v sídle společnosti VELOX-WERK GmbH v Maria Rojach, Rakousku oslavy 50-letého výročí systému VELOX. Vlastníci firmy pan Dkfm. Reinhold Krampl a jeho bratr Otwin Krampl uvítali okolo 300 hostů z Rakouska, Ruska, České republiky, Slovenska, Polska, Litvy a Maďarska. Čestnými hosty byli: hejtman Dr. Jörg Haider, starosta Peter Staube ze St. Andrä, víceprezident hospodářské komory Korutan pan Peter Mitterer a prezident firmy Rosstro pan Alexandr Makarov, St. Petersburg.

Jako výraz uznání přínosu společnosti VELOX-WERK GmbH k hospodářskému rozvoji Korutan obdrželi Otwin a Reinhold Kramplovi od komerčního rady Petera Mitterera Čestnou listinu Hospodářské komory Korutany. Z početných darů k 50 letům existence firmy VELOX vynikají především jantarové šachy firmy ROSSTRO St.Petersburg/RUS a „Zlatá kniha VELOX“ firmy HOFFMANN Chrudim, Česká republika (viz foto).
V této knize jsou jako výsledek úspěšné spolupráce firem HOFFMANN a VELOX-WERK s.r.o. neobyčejně atraktivně prezentovány rodinné domy HOFFMANN, které získaly titul Dům roku a TOP dům.

Společnost VELOX-WERK GmbH založili v roce 1956 bratři Franz a Peter Steinerovi, které napadla myšlenka vyrábět ze zbytkového dřeva izolační desky, které vykazují vynikající zvukovou a tepelnou izolaci. Název firmy odvodili od latinského slova „velox“, což znamená „rychlý“ a výstižně to vypovídá o jedné z hlavních předností tohoto systému.

Významný krok udělala firma VELOX o jedenáct let později, kdy byla nainstalována nová linka na výrobu desek s kapacitou 1.000.000 m2 desek ročně a již v roce 1984 byla rozšířena široká paleta produktů VELOX o protihlukové stěny. Během první poloviny devadesátých let se firma VELOX-WERK vyvinula z rakouského výrobce stavebních desek v producenta komplexních stavebních a izolačních systémů. Stavební systém VELOX se postupem času úspěšně rozšířil i mimo území Rakouska, takže závody na výrobu desek VELOX najdete v Japonsku, Bulharsku, Iránu a Indonésii, a od roku 1995 také v České republice. V letech 2003 a 2006 byly zřízeny dva licenční závody i na území Ruska. Pro společnost VELOX není myšlenka energeticky šetrného bydlení žádnou novinkou. První nízkoenergetický dům „Faktor 4+“ byl realizován v roce 1999 a v roce 2001 byla díky němu společnost vyznamenána cenou za využití sluneční energie „Österreichischen Solarpreis“.

Komentáře

Načítám komentáře...