Infotherma 2008

Infotherma 2008

XV. ročník mezinárodní topenářské výstavy Infotherma 2008 se uskuteční ve dnech 14. - 17. ledna 2008 na Výstavišti Černá louka v...

XV. ročník mezinárodní topenářské výstavy Infotherma 2008 se uskuteční ve dnech 14. - 17. ledna 2008 na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Tato výstava je již od prvního ročníku v roce 1994 úzce specializovaná na vytápění, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech. V tomto oboru se jedná o největší specializovanou výstavu v ČR a SR.

XV. ročník a odborné doprovodné akce se pořádají pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva zemědělství ČR.

O výstavu je opět větší zájem, než jsou prostorové možnosti ostravského výstaviště. Na XV. ročníku Infothermy se představí přes 320 domácích a zahraničních firem a institucí. Nejpočetněji zde budou zastoupeni nejrůznější výrobci kotlů, radiátorů, bojlerů, tepelných čerpadel, slunečních kolektorů, měřící a regulační techniky a další firmy a instituce z oboru.

Novinkou na XV. ročníku bude vstupní expozice „To nejlepší z roku 2007“. Prezentovat se zde bude nejen 65 domácích a zahraničních firem a institucí z řad vystavovatelů, ale i vysoké školy, výzkumné ústavy, projekční kanceláře a další firmy a instituce, které v roce 2007 přispěly k technickému rozvoji vytápění, úsporám energie a využívání obnovitelných zdrojů energie v malých a středních objektech. Další novinkou na výstavě bude „Videoforum“ - festival videoklipů, krátkých filmů a videoprezentací firem s problematikou která souvisí s nomenklaturou výstavy.

Přední odborníci budou po celou dobu výstavy odpovídat na dotazy návštěvníků v „Diskusním a poradenském klubu“ v pavilonu NA1. Poprvé mimo hlavní město se uskuteční v Ostravě vyhlášení výsledků „Solární ligy ČR“ (výstaviště kongresový sál 14.1.2008 od 14.15 hod.). V návštěvnické anketě „Která expozice Vás svými technickými novinkami na Infothermě 2008 nejvíce zaujala“ se dozvíme názor návštěvníků a vylosovaný účastník obdrží dvě zpáteční jízdenky do Paříže.

Nosná část odborného doprovodného programu se bude konat v kongresovém centru na výstavišti. Kromě celostátní tiskové konference ke státní energetické koncepci ve světle současné politické situace se zde uskuteční řada seminářů a přednášek předních domácích a zahraničních odborníků.

Podle zkušeností z předcházejících let se očekává účast přes 22.000 návštěvníků.


Další informace o výstavě a odborném doprovodném programu najdete na www.infotherma.cz.  

Komentáře

Načítám komentáře...