Je to tu! Stavební veletrhy Brno 2008 začínají!

Je to tu! Stavební veletrhy Brno 2008 začínají!

22. 4. 2008 se slavnostně otevřou brány dlouho očekávaných Stavebních veletrhů Brno 2008, které potrvají do soboty 26. dubna.

    <p>Letos bude veletrh doprovázen velkolepými oslavami 80 let od vzniku brněnského výstaviště. </p>

Rekordní 13. ročník
Letošní účast překonává dosavadní čísla. Celkově je přihlášeno 1450 vystavujících firem na 74.300 m2 výstavní plochy, téměř 15 % z toho tvoří zahraniční firmy z 24 zemí. Tento ročník je specializován zejména na Slovensko, Polsko, Rusko a další, především okolní, ale i vzdálené státy. Silná bude i německá účast, s oficiální podporou své vlády se bude prezentovat také Rakousko. Francie se představí především s prezentací problémů učňovského školství, které úspěšně řešilo obdobné problémy jako nyní Česká republika.

Veletrh URBIS INVEST
Letošní ročník URBIS INVEST představuje unikátní přehlídku investičních příležitostí v regionech. Pro investory, developery a další profesionály z real estate je to příležitost k získání aktuálních informací ze všech regionů ČR i dalších oblastí ze Slovenska, Polska a Ruska. URBIS INVEST je ideálním místem pro získání aktuálních informací a kompletního přehledu o investičních možnostech a záměrech v jednotlivých regionech, a navíc i budování kontaktů díky extrémně vysokému počtu přítomných profesionálů. Kompletní přehlídka aktuálních projektů a rozvojových plánů z každého regionu, nabídka více než 4.000 ha lokalit a komerčních nemovitostí pro investiční záměry.

Z odborného doprovodného programu veletrhu Urbis Invest bychom Vám rádi představili Ruský a Polský den. V rámci těchto projektů budou prezentovány konkrétní investiční příležitosti v těchto zemích.

Dále bychom Vás rádi pozvali také na konferenci „Property Invest Czech“, kterou pořádá Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, kde se dozvíte nejen o aktivitách CzechInvestu v rámci umisťování investorů a rozvoje trhu nemovitostí, ale i Brownfildech v ČR.

Další zajímavou konferenci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, s prezentací Národních programů podporu rozvoje obcí, přeshraniční spolupráce.

Nesmíme opomenout také workshop „Brno pro investory“, na kterém statutární město Brno představí své záměry v oblasti rozvoje a investičních projektů města.

Co vás čeká na IBF a SHK
Ústředním tématem veletrhu budou stavební stroje, které se svou rekordní účastí 162 firem včetně všech leadrů trhu na celkové výstavní ploše 25.500 m2 překonávají dosavadní ročníky. Těšit se nicméně můžete na prakticky všechny oblasti stavebnictví od realizace staveb, stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební konstrukce, po mnohé další. Představí se nejnovější trendy v oblasti sanitární techniky a interiérů koupelen, prezentovat se budou rovněž výrobci a dodavatelé vytápěcí techniky, vzduchotechniky a klimatizací, armatur, potrubí, čerpadel a také osvětlovací techniky, elektroinstalací a systémové integrace budov.

Doprovodný program
Tématy letošního bohatého doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno budou například dřevostavby, inteligentní budovy, ocelové konstrukce, konference o udržitelném stavění, možnosti mezinárodní podpory v oblasti dopravy, opravy bytového fondu, nesmíme zapomenout ani na unikátní projekt Ochrana před povodněmi.

Součástí programu je i řada odborných seminářů, můžeme například zmínit: Diskusní fórum Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR, kde hlavním tématem je Výzkum, vývoj a transfer poznatků do stavebnictví, zmiňme i Konferenci o udržitelném stavění – nové postupy a standardy ve stavebnictví, nebo seminář s architektem René Van Zuuk.

Ze soutěží zmiňme Učeň instalatér 2008, Mezinárodní mistrovství ČR mladých klempířů, pokrývačů a tesařů 2008, 3. ročník PODLAHA CUP, anketu Koupelna snů a TOP Invest. K dispozici všem návštěvníkům i odborné veřejnosti bude informační a poradenské centrum Cechu topenářů a instalatérů.

Více informací o veletrhu naleznete na http://www.stavebniveletrhybrno.cz/ nebo na http://www.urbisinvest.cz/

Komentáře

Načítám komentáře...