Kuchyně budoucnosti: Nádobí už nebude třeba

Kuchyně budoucnosti: Nádobí už nebude třeba

Začátkem letošního roku byl ve švédském muzeu architektury představený revoluční koncept kuchyně budoucnosti. Bude se vařit bez nádobí?...

Představte si, že by jste už nikdy nepoužili v kuchyni pánvičku ani hrnec, nemuseli byste se starat o to, jestli jsou potraviny čerstvé a už nepotřebovali hledat recepty v kuchařských knihách. 

kuchyně, varná deska, stůl, bar
Kuchyně, varná deska, varné zónyKuchyně, bar, stůl, varná deska

Koncept „Heart of the Home“ (Srdce domova) je vizí kuchyně budoucnosti, která nabízí řešení kuchyňského stolu, varné plochy a baru v jednom. Jedná se o inteligentní a univerzální varnou plochu, jejíž povrch se mění podle potřeb uživatele. Tam, kam se položí ingredience, tam se bude vařit. Spotřebič zanalyzuje suroviny a vybere vhodné recepty na přípravu pokrmu. Vaření je jednoduché: vybere se vhodný recept, označí se rukou velikost varné plochy, která bude pro vaření potřeba. Požadovaná hloubka varného prostoru se určí stlačením, což umožňuje poddajný materiál, ze kterého je varná plocha vyrobena. Po dosažení požadované šířky a hloubky už se jen dotykem prstu nastaví teplota a čas.

Kuchyně, varná deska

-pan-
Foto: Electrolux

Komentáře

Načítám komentáře...