Designéři z Čech a Slovenska uspěli v mezinárodní soutěži Artzept

3. místo
Marek Hein, Česká republika

Autor:

Designérskou soutěž, pořádanou v Milánu na téma Dóza na všechno a na nic, ovládli čeští a slovenští designéři. Obsadili první tři místa.

V polovině listopadu byly v italském Milánu vyhlášeny výsledky designérské soutěže Artzept 2011, která nabízí mladým designérům neopakovatelnou možnost upozornit na svou tvorbu v mezinárodní konkurenci. Kromě tématu „Dóza na všechno a na nic“ (A box for everything and nothing) byl letošní, už osmý, ročník výjimečný také tím, že se na prvních třech místech umístili mladí čeští a slovenští designéři. Jako nejlepší exponát, který získal hlavní cenu 10000 €, vyhlásila odborná porota ve složení Bořek Šípek, Gordana Biba Markovic, Carlo Magnoli a Bendik Torvin černou krychli od Leony Matějkové z Prahy. Na druhém místě se umístila Luba Bakičová ze slovenské Dubnice nad Váhom, třetí místo pak obsadil exponát Marka Heina z Prahy.

Všechny soutěžní exponáty přihlášené do osmého ročníku soutěže Artzept musely splnit několik kritérií: rozměry (minimální rozměr byl 10 × 10 cm, maximální pak 30 × 30 cm), muselo se jednat o jedinečná díla, která jsou funkční, esteticky a umělecky provedena, a měla být šetrná k životnímu prostředí. Použitá technika a materiál – sklo, kov, plast, keramika aj. – byly plně ponechány na volbě designérů.

1. místo
Leona Matějková, Česká republika

2. místo
Luba Bakičová, Slovensko

3. místo
Marek Hein, Česká republika

Soutěž Artzept, jež je pořádána pod záštitou společnosti Zepter International, nabízí jedinečnou šanci zazářit mladým talentovaným designérům, a to již od roku 2004. Založila ji filantropka, paní Madlena Zepter, čistě z úmyslu projevit a podpořit svou vášeň pro umění. Jejím cílem bylo a je podporovat kreativitu, podněcovat nové nápady.

Komentáře

Načítám komentáře...